Volkswagen pokazuje nowe Polo. Zobacz wielką premierę na żywo!

Już dzisiaj Volkswagen pokaże zupełnie nowe Polo. Z perspektywy przeciętnego kierowcy to jedna z najważniejszych premier tego roku. Mieszczuch z Wolfsburga cieszy się w Europie niesłabnącą popularnością. Czy nowe Polo powtórzy sukces poprzedników? Zobaczmy.

Oficjalną prezentację nowego Volkswagena Polo zaplanowano na dzisiaj. Już o 11:00 w Berlinie rozpocznie się jedna z najważniejszych premier marki w tym roku. Polo jest z nami już od 1975 roku i przez 42 lata obecności na rynku trafiła do ponad 16 milionów kierowców! Niemcy zapowiadają, że nowa generacja ma być z wielu względów przełomowa. Czy tak będzie naprawdę? Zobaczmy.

Relację z prezentacji można śledzić na żywo:

Podsumujmy, co wiemy przed premierą.

Nowe Polo na pewno będzie zbudowane w oparciu o płytę podłogową MQB, którą wykorzystano do budowy większości małych samochodów koncernu Volkswagen. Jest lżejsza od wcześniej stosowanych rozwiązań, a do tego oferuje więcej miejsca w kabinie - szczególnie w tylnej części. Nowe Polo będzie czterometrowym subkompaktem z możliwością przekazywania napędu na cztery koła. Na bazie tego samochodu powstanie jeszcze jeden wariant - T-Roc, czyli mały SUV.

W zależności od wersji silnikowej nowe Polo ma być lżejsze nawet o 70 kg od poprzednika. Minimalna masa nowej wersji to 1050 kg. Pod maską zagoszczą niewielkie i oszczędne silniki benzynowe i wysokoprężne. Podstawowy wariant to 3-cylindrowy silnik 1.0 o mocy 70 KM. Niewykluczone, że producent zdecyduje się na połączenie z silnikiem elektrycznym. W ofercie nie zabraknie jednostki wysokoprężnej. Motor TDI o pojemności 1,6 litra z katalizatorem SCR rozwinie do 90 KM maksymalnej mocy.

Nowy model ma zaskakiwać bogatym wyposażeniem. Za dopłatą będzie można zamówić adaptacyjne zawieszenie, system infotainment, cyfrowe zegary oraz obsługę przy pomocy gestów.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.