Prezes Opla złożył rezygnację - jest nowy szef!

Karl-Thomas Neumann zrezygnował ze stanowiska prezesa Opla. Pozostanie nim do momentu sprzedaży europejskiego oddziału koncernu GM francuskiej grupie PSA.

Neumann pozostanie w składzie zarządu aż do momentu zakończenia transakcji sprzedaży Opla i Vauxhalla Francuzom. Na jego miejsce powołano już następcę. Jest nim Michael Lohscheller, który od września 2012 roku zajmował stanowisko dyrektora finansowego.

Ustępujący ze stanowiska Neumann powiedział, że pożegnanie z Oplem w chwili dołączenia do Grupy PSA było dla niego trudną, osobistą decyzja. Dodał jednak, że nie ma wątpliwości, ze przejście niemieckiej marki w nowe ręce wzmocni ją i pozwoli odnieść jeszcze większe sukces. Dotychczasowy prezes doprowadzi transakcję do końca, a następnie zastanowi się nad przyszłością zawodową.

Dr Karl-Thomas Neumann kierował Oplem od marca 2013 roku. Odchodzący szef cieszył się dużym poważaniem wśród współpracowników, którzy kwitują jego okres władzy jako czas, w którym udało się poprawić wizerunek marki, wzmocnić samoświadomość firmy i wprowadzić na rynek kilka konkurencyjnych i znakomitych modeli. Nowy szef zapowiedział kontynuację polityki wyznaczonej przez Neumanna.

Termin sfinalizowania transakcji pomiędzy PSA i GM zależy od procedur administracyjnych, a głównie od decyzji Komisji Europejskiej na przejęcie Opla przez nowych właścicieli z Francji. Do tej pory analitycy przewidywali, że PSA przejmie Opla po wyborach parlamentarnych w Niemczech, ale formalnie stanie się tak w drugiej połowie 2017 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.