5-poziomowy labirynt. Unikatowa konstrukcja drogowa.

Jego budowa trwała 8 lat. Składa się z 5 poziomów, 20 ramp i ma aż 37 metrów wysokości. Ten wiadukt u jednych wzbudza podziw, a innych przeraża. Dla świeżo upieczonych kierowców może stanowić przeszkodę nie do pokonania.

Nic dziwnego, bowiem wjazdów na gigantyczną budowlę jest aż 18 z 8 różnych kierunków. W Polsce możemy pochwalić się skrzyżowaniem gwiaździstym w Nowosolnej, wpisanym do rejestru zabytków. W miejscowości w województwie łódzkim krzyżuje się 8 dróg, ale na jednym poziomie. Chiński gigant powstał w Chongqing. Takie rozwiązanie dla władz miasta było konieczne z uwagi na połączenie dróg dojazdowych do trzech lotnisk z miastem i swobodny przepływ tysięcy pojazdów. W całej aglomeracji żyje ponad 50 milionów ludzi.

„Miasto, którego nigdy nie opuścimy”

Tak złośliwi internauci wypowiadają się na temat architektonicznego monstrum łączącego trzy drogi ekspresowe. Mimo, że wiadukt udostępniono kierowcom dwa tygodnie temu, wiele osób wciąż się gubi. Urzędnicy odpowiedzialni za projekt zapewniają, że oznakowanie jasno precyzuje właściwy kierunek jazdy i daje możliwość powrotu na pożądaną trasę. Szereg pomyłek może jednak skutkować wielokilometrowym objazdem i godzinami opóźnienia, w tym najgorszego – spóźnienia na samolot.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.