Mamy pierwsze zdjęcia nowego Volkswagena Polo! Zaskoczeni?

Już 16 czerwca Volkswagen zaprezentuje zupełnie nowe Polo. Po pochwałach, jakie zbiera nowa Ibiza możemy się spodziewać jednego z najlepszych aut na rynku.

Volkswagen odlicza już dni do premiery. Żeby podgrzać atmosferę koncern VAG wypuścił do sieci dwa pierwsze zdjęcia nowego Polo. To oczywiście tzw. teasery, na który możemy zobaczyć reflektory oraz kawałek linii bocznej auta. Choć nowa generacje pod wieloma względami będzie przełomowa, to w kwestii stylistyki nie ma co spodziewać się rewolucji. Niemcy w swoim stylu postawią na ewolucję. Zresztą możemy to przeczytać w oficjalnym komunikacie.

„Każdy od razu rozpozna to auto jako Polo, ale jednocześnie widać, że to zupełnie nowa generacja modelu. Polo o ekspresyjnej stylistyce, dzięki której wygląda bardziej sportowo, jest bardziej wyraziste oraz niepowtarzalne także w obrębie gamy aut Volkswagena. To samochód, który zarówno z wyglądu, jak i pod względem technicznym idealnie wpisuje się w nasze czasy”. - mówi główny stylista marki Volkswagen, Klaus Bischoff.

Wygląd Polo nie jest wielką tajemnica, bo niedawno przyłapano na drogach prototypy praktycznie bez żadnego kamuflażu (więcej zdjęć znajdziecie w galerii).

Prototyp Volkswagena PoloPrototyp Volkswagena Polo fot. źródła własne

Co wiemy o nowym Volkswagenie Polo przed premierą?

Nowe Polo na pewno będzie zbudowane w oparciu o płytę podłogową MQB, którą wykorzystano do budowy większości małych samochodów koncernu Volkswagen. Jest lżejsza od wcześniej stosowanych rozwiązań, a do tego oferuje więcej miejsca w kabinie – szczególnie w tylnej części. Nowe Polo będzie czterometrowym subkompaktem z możliwością przekazywania napędu na cztery koła. Na bazie tego samochodu powstanie jeszcze jeden wariant – T-Roc, czyli mały SUV.

W zależności od wersji silnikowej nowe Polo ma być lżejsze nawet o 70 kg od poprzednika. Minimalna masa nowej wersji to 1050 kg. Pod maską zagoszczą niewielkie i oszczędne silniki benzynowe i wysokoprężne. Podstawowy wariant to 3-cylindrowy silnik 1.0 o mocy 70 KM. Niewykluczone, że producent zdecyduje się na połączenie z silnikiem elektrycznym. W ofercie nie zabraknie jednostki wysokoprężnej. Motor TDI o pojemności 1,6 litra z katalizatorem SCR rozwinie do 90 KM maksymalnej mocy.

Nowy model ma zaskakiwać bogatym wyposażeniem. Za dopłatą będzie można zamówić adaptacyjne zawieszenie, system infotainment, cyfrowe zegary oraz obsługę przy pomocy gestów.

Czy nowy Volkswagen Polo będzie najlepszym miejskim autem na rynku?
Więcej o: