Komentarze (109)
Zapytaliśmy kierowców, co sądzą o zakazie wyprzedzania na A4. "Ten przepis już zaczyna być martwy"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • zuuuraw

  Oceniono 13 razy 3

  Tak to się kończy gdy buduje się najdroższe w Europie autostrady, do tego mające o jeden pas ruchu mniej niż w w innych krajach !
  Mamy wiec najdroższe i najwęższe autostrady w Unii.

 • a.ba

  Oceniono 19 razy 3

  Pan "Maciej z Wrocławia" też się łapie na mandat - na tej drodze obowiązuje ograniczenie do 110 km/h a Pan M. popylał 30 więcej - 140 km /h.
  Przyczyną wypadków na tej nie do końca autostradzie (brak pasa awaryjnego) są nie tyle wlekące się tiry co Macieje siedzące na zderzaku poprzednika bo jedzie 'tylko' 130 km/h.
  Nie da się jechać 110 lewym pasem bo jest zajęty przez ciężarówki jadące 80 i nie da się jechać prawym pasem bo jest zajęty przez Maciejów jadących minimum 140.

 • Gość: sdfafdsfsd

  Oceniono 5 razy 3

  Dopuszczalna prędkość dla TIR-ów na autostradzie wynosi 90 km/h. - ciekawe na jakiej...

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 2 razy 2

  To niejedyny martwy przepis w PL. Ciekawe, co wypowiadajacy sie o TIRach kierowcy sadza o innych przepisach, np. ograniczeniach predkosci, albo pierwszenstwie pieszego na pasach.

 • captain_planet

  Oceniono 2 razy 2

  Dwa nieoznakowane radiowozy zrobiłyby w ciągu kilku dni porządek. Potem tylko wypad co 2-3 dni, żeby poszło przez CB, że znowu łapią i po problemie.

 • krzysztof_303

  Oceniono 2 razy 2

  O jakich 140km/h ten Pan elektryk mówi? Na tym odcinku co chwile jest ograniczenie do 110km/h. Autostrada z nazwy. Nie ma chociażby pasa awaryjnego.

 • krakuz

  Oceniono 2 razy 2

  Pan Maciej mówi:
  "Pierwszego dnia obowiązywania zakazu sytuacja faktycznie wyglądała nieźle. Lewy pas był zdecydowanie szybszy od prawego. Jazda ze stałą prędkością 140 km/h nie była niczym zakłócana. Pogorszyło się w piątek (9.06). Na horyzoncie śladu obecności policji, więc kierowcy aut ciężarowych zaczęli znów czuć się bezkarnie, przez co nowy przepis zaczął być martwy. Przydałoby się więcej policyjnych patroli, a podobny zakaz powinien być wprowadzony na większej liczbie odcinków."

  Niech pan Maciej uważa, bo ta moralność Kalego może go słono kosztować. Ciężarówka łamiąca zakaz wyprzedzania - żle, pan Maciej łamiący ograniczenie prędkości - dobrze. Ciekawe co pan Maciej powie jak faktycznie patrole policji będą ten odcinek częściej wizytować.

 • okrutnykibol

  Oceniono 2 razy 2

  To wyrób autostradopodobny, a nie autostrada. Tam nawet pasów awaryjnych nie ma, Ta droga maksymalną przepustowość osiągnęła już wiele lat temu, a teraz praktycznie nie ma dnia bez wypadku i korków. Nie ma szans, żeby coś nie poprawiło dopóki nie będzie 3 pasów w każdym kierunku, ale to dopiero może za 10 lat, przy dobrym wietrze.

 • ws21

  Oceniono 2 razy 2

  "Dopuszczalna prędkość dla TIR-ów na autostradzie wynosi 80 km/h. "
  Jak dla mnie sensacyjna informacja. Jeżdżę regularnie A4. TIR jadący 90 km/h (wiec znacznie przekraczający prędkość dopuszczalną jak piszą, to rzadkość. Większość jeździ tak 100 -110 km/h. I pytam - gdzie jest policja? Wolą siedzieć w krzakach? Toż przy ruchu na A4 w jeden dzień by normę miesięczną wyrobili.

 • Gość: 81

  Oceniono 2 razy 2

  Jazda po chodniku jest zabroniona martwy przepis
  Jazda pod prąd jest zabroniona martwy przepis
  Jazda i rozmowa przez telefon jest zabroniona martwy przepis
  Jazda bez włączonych świateł jest zabroniona martwy przepis
  Obowiązuje jazda z dwoma rękoma na kierownicy martwy przepis
  mogę tak aż wymienię wszystkie zakazy i po co skoro kierowcy i policjanci a w szczególności ich przełożeni mają przepisy gdzieś .

 • mocno_kwasny

  Oceniono 2 razy 2

  Państwo istnieje teoretycznie. Komendant Policji niestety też.

 • poziomka_vr

  Oceniono 1 raz 1

  Dla kierowców tzw. "TIRów" cały Kodeks Drogowy jest martwy

 • mitoogorkach

  Oceniono 1 raz 1

  To jest tak jak biedak lepi blotem dziure w oknie, potem sie pyta zony biedaczki czy nie wieje.
  Litosci!

 • waginoterianin

  Oceniono 1 raz 1

  A policja gdzie?

 • ax-les-thermes

  Oceniono 1 raz 1

  Na francuskich autostradach gdy sa tylko 2 pasy jest zakaz wyprzedzania dla TIRow miedzy godzinami 7:00-22:00 np na A61 z Narbonne do Toulouzy.

 • Gość: Jon

  Oceniono 1 raz 1

  Jest jeszcze kwestia kierowców szeryfów którzy blokują lewy pas przed zwężkami.

 • w.s3

  Oceniono 1 raz 1

  Przepis powinien brzmieć - Zakaz jazdy lewym pasem dla ciężarówek i podana prędkość minimalna i maksymalna.

 • lukki69

  Oceniono 1 raz 1

  Skąd wzięliście bajkopisarza Macieja co to widział wiele wypadków jednego rodzaju?Może to strażak ,a nie przedstawiciel handlowy?
  Wszystko zależy od policji...kierowcy ciężarówek to chamy i buraki przeważnie i trzeba ich cywilizować łopatologicznie........

 • sowa_46

  Oceniono 3 razy 1

  Autostrada dwupasmowa, cóż za osiągnięcie!!! Takie to na pustyniach budują.

 • sowa_46

  Oceniono 3 razy 1

  Autostrada dwupasmowa, cóż za osiągnięcie!!!

 • sowa_46

  Oceniono 1 raz 1

  Łaskę robią buce, wlepić mandaty po kilka tysięcy i skończy się martwy przepis.

 • Gość: boyscout

  Oceniono 3 razy 1

  jechanie 140 km na godzine przy takim ruchu to samobojstwo

 • 3jw60

  Oceniono 7 razy 1

  No dobrze, nie mogą wyprzedzać. Ale co ma zrobić kierowca jak trafi się ktoś kto gna 60 km/h ?

 • Gość: Arturtruck

  0

  Oczywiście jeżeli dwie ciężarówki wyprzedzając się robią to przez kilka kilometrów to ok. Zgadzam się karajmy takie postępowanie. Tylko jeszcze pozostaje pytanie co zrobić w przypadkach takich : -jedzie łajza osobowym na prawym pasie 70 Km/h — kierowcy cystern mają ograniczenie do 70. Więc kierowcy ciężarówek mają jechać 60 ????. Pamiętajmy że kierowców ciężarówek ogranicza czas pracy a towar trzeba dowieść.

 • 0

  Bzdura regularnie jeżdżę po UK i nawet zakazu wyprzedzania dla tirów nie ma . Natomiast jest stały zakaz wyprzedzania w Belgii na drogach jedno i dwupasmowych. W Austrii zakaz dotyczy trzeciego i dalszych psów ruchu na autostradzie.Wracajac do Belgii zakaz obowiązuje też w czasie opadów atmosferycznych. Dozwolone jest wyprzedzania na drogach dwupasmowych tylko za zezwoleniem odpowiedniego znaku drogowego.

 • tbernard

  0

  "Dopuszczalna prędkość dla TIR-ów na autostradzie wynosi 80 km/h. W związku z tym wyprzedzanie innego zestawu zajmuje nawet kilka minut i rozciąga się na wielokilometrowy odcinek."

  Ponieważ na tamtym odcinku obowiązuje 110, to aby nie odróżniać się za bardzo od większości jadę w przedziale 110-120. Ale jadąc taką prędkością, to tira wyprzedza się kilkanaście sekund. Ponieważ żadna to przyjemność tak toczyć się obok wielkiego pojazdu, to na ogól na chwilę przekraczam 120 aby nieco skrócić czas wyprzedzania. Można śmiało uznać, że zdecydowana większość z tych tirów jedzie około 100 km/h Tym niemniej trochę w artykule przesadzają z tym, że tiry wyprzedzają się kilka minut. Jeśli tir wyprzedza tylko jednego tira, to na ogół nie trwa to nawet minuty. Ja wiem, że dla chcącego szybciej jechać to cała wieczność i świat mu się cały na głowę wali, ale prawda jest taka, że wyprzedzanie dłuższe niż minuta, to rzadkość.

 • misiek12321

  0

  Zastanawiam sie jak autostrada mozna nazwac cos co
  1) nioe ma pasa awaryjnego
  2) przez TIRowcow kretynkow wyprzedzajacych sie nawzajem predkosc przejazdu spada dop 100 km/h
  3) Cos gdzie do wjazdu i do zjazdu wymaga czekania w nieraz > godzinnej kolejce... bo jakis kolejny idiota wymyslil bramki.

  TO JEST CHORE !!!!!
  Zastanbawiam sie ile jeszcze damy sie doic tym k...som !!!

 • Gość: andi7274

  0

  wczoraj wracalem z opola do frankfurtu,to co dzieje sie na a4 az do drezna to jest horror.poprostu brakuje trzeciego pasa

 • yosemitesam

  Oceniono 6 razy 0

  Pan Maciej: "Na horyzoncie śladu obecności policji, więc kierowcy aut ciężarowych zaczęli znów czuć się bezkarnie, przez co nowy przepis zaczął być martwy. "

  Jasne, niech jeszcze policja zatrzymuje TIRowców na odcinku bez pasa awaryjnego, to wtedy będzie już taaaka przepustowość, że klękajcie narody.

 • aequos

  Oceniono 6 razy 0

  Absurdem jest to, że mandaty i kary są takie same dla aut osobowych i dla TIR-ów.... jak można porównać zagrożenie jakie powoduje nieodpowiedzialny kierowca samochodu osobowego wobec zagrożenia ze strony wariata za kierownicą TIR-a? Mandaty powinny być przynajmniej proporcjonalnie różne tak jak różne są opłaty za przejazd dla osobówki i ciężarówki. 500 złotych mandatu dla TIR-a to śmiech na sali.

 • obywalet

  Oceniono 4 razy 0

  tak udają rządzenie pis dzielcy

 • kaziuniek-is-one

  Oceniono 11 razy -7

  Jadę autostradą i nigdzie mi się nie śpieszy... więc jadę ok 70 km. na godzinę... co ma zrobić biedny kierowca TIR-a? Mi nie przeszkadza, że mnie wyprzedzi, nie śpieszy mi się. I żaden przepis nie nakazuje mi jechać szybciej, gdy jadę tak sobie prawym pasem.

  I co teraz mądrale? A często mi się nie śpieszy, nie jak wariatom na drodze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX