Wiemy jak wygląda tani crossover Citroena. A wszystko dzięki... modelowi

Producentom zwykle trudno utrzymać premierę w tajemnicy do samego końca. Ale rzadko kiedy poznajemy wygląd nowego modelu w taki sposób. Ostatnio podobną wpadkę zaliczyło Volvo.

Citroen lada chwila zaprezentuje nam crossovera C3 Aircross. Będzie to brat bliźniak miejskiego C3 i następca minivana C3 Picasso. Bezpośrednią zapowiedzą produkcyjnego SUV-a C3 był koncepcyjny C-Aircross, którego zdjęcia znajdziecie w naszej galerii. Dla przypomnienia, C-Aircross mierzył 4,15 m długości, 1,74 m szerokości i 1,63 m wysokości.

Jak się okazuje wygląd zewnętrzny crossovera nie będzie mocno odbiegał od konceptu. Potwierdza to mały model Citroena, który właśnie pojawił się w sieci. Możemy być praktycznie pewni, że to ostateczny projekt, bo niedawno na drogach przyłapano niezamaskowane prototypy, które wyglądały dokładnie tak samo.

Model Citroen C3 AircrossModel Citroen C3 Aircross Model Citroen C3 Aircross

Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów technicznych małego crossovera, ale wszystko wskazuje na to, że pożyczy jednostki napędowe od bardziej klasycznego brata. Oznaczałoby to trzy jednostki benzynowe 1.2 PureTech o mocy 68, 82 lub 110 KM oraz dwa diesle 1.6 o mocy 75 i 99 KM. Raczej na pewno możemy wykluczyć napęd 4x4. Nie był w niego wyposażony nawet koncept, więc i na pokładzie produkcyjnej wersji go nie zobaczymy.

Citroen C3 Aircross wywoła sporo zamieszania na rynku. Po pierwsze, oryginalna stylistyka C3 spodobała się Europejczykom. Po drugie, Aircross może być naprawdę ciekawie wyceniony. Citroeny są tańsze od Peugeotów, a Peugeot ma w tym segmencie model 2008, który kosztuje 54 900 zł i jest jednym z najtańszych crossoverów na rynku. Jeżeli polityka koncernu PSA się nie zmieni, to crossover na bazie C3 będzie jeszcze tańszy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.