Nowa Dacia Duster już na drogach. Duże zmiany! A cena?

To będzie jedna z najważniejszych jesiennych premier. Dacia już we Frankfurcie pokaże drugą generację taniego i praktycznego SUV-a. Koncern Renault zapowiada poważne zmiany.

Nową Dacię Duster przyłapano podczas intensywnych testów na publicznych drogach. Prototypy SUV-a są jeszcze mocno zamaskowane. Z zapowiedzi wiemy jednak, że rumuński crossover produkowany pod francuskimi skrzydłami otrzyma unowocześniony wygląd, który nie będzie zrywał z dotychczasową bryłą. Najwięcej zmian pojawi się w przednim pasie, gdzie zostanie zamontowany nowy grill, reflektory oraz zderzaki. Niewykluczone, że nowy Duster będzie trochę większy od dotychczasowego modelu.

Nowa generacja ma być budowana na bazie nowoczesnej płyty podłogowej CMF, którą Duster ma współdzielić z takimi modelami jak choćby Nissan Qashqai (najpopularniejszy crossover w Europie), jego bratem bliźniakiem Renault Kadjar oraz klasycznym kompaktem Renault Megane. Dzięki temu samochód będzie dostępny w dwóch wersjach: pięcioosobowej oraz siedmioosobowej. Drugi wariant będzie kilka centymetrów dłuższy. Premiera większego Dustera prawdopodobnie zaplanowana jest nie na ten, a na przyszły rok.

Gama jednostek napędowych mocno się nie zmieni. W ofercie pojawią się wszystkie nowych konstrukcji z grupy Renault: 1.2 TCe, 1.6 16V oraz 1.5 dCi.

Czego możemy się spodziewać po nowym Dusterze? Mamy dla Was dwa zdjęcia. Najpierw nowe wnętrze rumuńskich aut, które pojawiło się ostatnio m.in. w Loganie MCV. Duster powinien odrobinę je ulepszyć, ale raczej nie ma co liczyć na rewolucję.

Dacia Logan MCVDacia Logan MCV fot. Dacia

Drugie zdjęcie to realistycznie wyglądająca wizualizacja, która pojawiła się na stronie OmniAuto.it. Czy tak będzie wyglądał nowy Duster?

Render nowej Dacii DusterRender nowej Dacii Duster fot. OmniAuto.it

Dacia Duster to najpopularniejszy SUV nad Wisłą. Rumuńska marka jest bezkonkurencyjna jeżeli chodzi o cenę. Nowym SUV-em z salonu Dacii można wyjechać już za 39 900 złotych (1.6 Benzyna 114 KM). Oczywiście ceny nowej generacji pozostają tajemnica, ale przedstawiciele marki - nieoficjalnie - podkreślają, że intencją producenta nie jest wprowadzanie podwyżek. Możemy być więc pewni, że wciąż będzie to najtańszy SUV na polskim rynku. Ewentualne podwyżki powinny być symboliczne.

Na więcej szczegółów czekamy do jesieni i Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.