To najszybsza Skoda w historii. Mamy film i kolejne zdjęcia Octavii RS 245

Co kryje się pod terminem "najszybsza Skoda w historii"? 245-konna Octavia RS, która może okazać się jednym z ciekawszych sportowych aut na rynku.

Skoda postanowiła przypomnieć o Octavii RS 245 i opublikowała sporą galerię ze zdjęciami kompaktu, a także film, na którym możemy obejrzeć go w pełnej krasie. Dlaczego akurat teraz? Już na ten tydzień zaplanowano pierwsze jazdy sportową Octavią. Z naszej redakcji jedzie na nie Piotrek. Jak tylko wróci, to opisze swoje wrażenia i odpowie na pytanie, czy Octavia RS 245 prezentuje się ciekawie tylko na papierze, czy na torze robi równie dobre wrażenie.

Bo liczby Czeszki są naprawdę zachęcające. Sercem Octavii RS 245 jest dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 245 KM i 370 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Skoda Octavia w tym wydaniu ma osiągać pierwszą setkę w 6,6 sekundy i rozpędzać się do 250 km/h. Standardowo 2.0 TSI współpracuje z ręczną, 6-biegową skrzynią biegów. Za dopłatą Octavię RS można będzie wyposażyć w dwusprzęgłową przekładnię DSG.

 

Stylistyczne dodatki, po których rozpoznamy RS 245 to delikatne czarne akcenty na nadwoziu i parę równie kosmetycznych zmian we wnętrzu (niestety, nie mamy jeszcze zdjęć). W porównaniu ze zwykłą Octavią, RS 245 - dzięki sportowemu zawieszeniu - jest obniżony o 14 mm.

Polski cennik otwiera 129 120 złotych.

Czy Twoim zdaniem Skoda Octavia RS 245 odniesie sukces na polskim rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.