EA zapowiada nowe Need for Speed, a przy okazji... BMW M5

Need for Speed to wciąż jedna z najmocniejszych motoryzacyjnych marek w świecie gier komputerowych. Właśnie zapowiedziano nową odsłonę serii, a przy okazji także... nowe BMW M5.

Nowa odsłona słynnej serii Need for Speed zadebiutuje na PC, PS4 i Xboxie One 10 listopada tego roku. Będzie miała podtytuł Payback i podobnie jak poprzednia część (i kultowe już Most Wanted z 2005 r.) będzie mocno fabularyzowana. NFS: Payback opowie nam historię trójki przyjaciół, Tylera, Maca oraz Jess, którzy mszczą się na grupie przestępczej Familia za dawną zdradę. Potężny kartel kontroluje kasyna, skorumpowanych policjantów i jest ogólnie źródłem całego zła w fikcyjnym mieście Fortune Valley. Prosta fabuła to oczywiście tylko przykrywka do tego, co w serii najważniejsze, czyli wyścigów.

A tych ma być rekordowo dużo. Twórcy zapowiadają różne konkurencje - m.in. klasyczne wyścigi, popisy drifterskiej, zmagania na bezdrożach, rajdy (?) itd. Każda z postaci ma się specjalizować w czymś innym. Nie zabraknie też zaawansowanego tuningu i pościgów policyjnych. Mowa też o kradzieżach samochodów i "bitwach samochodowych".

Z powyższego opisu jasno wynika, że Payback będzie nastawiony na szaloną, lekką i niezobowiązującą zabawę. To zręcznościowa ścigałka, która nie traktuje siebie na 100 proc. poważnie. Twórcy nawet nie udają, że kierują nowy produkt do fanów symulacji.

Logo NFS: PaybackLogo NFS: Payback fot. EA

Przy okazji zapowiedzi nowej gry mamy też ciekawostkę stricte motoryzacyjną. Jednym z samochodów dostępnych w Need for Speedzie będzie nowe BMW M5. Do tej pory BMW zdradziło nam garść danych technicznych, ale wygląd modelu pozostawał tajemnicą. Niemcy opublikowali dotąd tylko zdjęcia mocno zamaskowanych prototypów. A na okładce wydania deluxe Paybacka pojawiło się BMW, które prawie na pewno jest nową M-piątką. I to bez maskowania.

O osiągach i mocy nowego M5 przeczytasz tutaj: Wyciekły tajne informacje o nowym BMW M5. Pewne 3,5 s. do setki! 

Czy to nowe BMW M5?Czy to nowe BMW M5? fot. EA

Na koniec mamy dla Was jeszcze zwiastun nowego NFS-a:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.