Komentarze (99)
Koniec z mandatami za brak dokumentów? Ministerstwo Cyfryzacji ma pomysł, jak pomóc kierowcom
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • bugaboo

  Oceniono 1 raz 1

  Taa i każda kolizja to będzie wzywanie Policji bo nikt nie będzie miał przy sobie dokumentów.

 • facio60

  Oceniono 1 raz 1

  Inne pytanie. Upierdliwi policjanci sprawdzają zgodność zameldowania widniejącą w dowodzie osobistym z tym, co wpisane jest w prawie jazdy. Kiedy zginie ten absurd???
  Właśnie ta okoliczność powstrzymuje mnie przed zmianą dowodu i zameldowania. Bo wtedy, muszę zmienić i prawo jazdy. A prawo jazdy mam bezterminowe. Jak trafię na upierdliwego lekarza, to da mi zaświadczenie ważne rok (noszę okulary od lat, bez pogorszenia wzroku) i wtedy co rok będę musiał odnawiać prawo jazdy. Coroczny koszt takiej "zabawy" wynosi ok. 400,00 zł.
  Druga sprawa to obowiązkowe przeglądy samochodu. Dlaczego wpisuje się od dnia do dnia?
  W przypadku kilku lat mamy co najmniej kilkanaście dni a nawet koło miesiąca, skracanie terminu ważności badań. Czy nie może być tak jak w Niemczech, czy tak jak w przypadku badań UDT dla maszyn, że obowiązują do końca miesiąca, w którym zrobiono badania? Przykładowo, przychodzę na badania techniczne 14.10. 2017, to takie badanie winno być ważne do 31.10.2018 a nie 13.10.2018, bo wówczas aby nie tracić dni, muszę stawić się dokładnie 13.10.2018. Kiedy ten absurd zostanie zlikwidowany?

 • kocurimysza

  Oceniono 1 raz 1

  A jak nie mam telefonu bo nie chce lub nie lubie , mam awersje to takich zabawek??? to co wtedy ????.

 • nick_othem

  Oceniono 1 raz 1

  padnie bateria, nie masz tożsamości

 • Gość: cezar85

  Oceniono 13 razy 1

  jarek, co jest?

  myślałem, że wychodzimy z europy

 • Gość: Albert

  0

  Policja już ma taki system, ze wpisuje pesel i wie wszytko o tobie. Po co im jakiś kod?

 • Gość: obywatel

  0

  "Dobra zmiana"- głupia zmiana. Cokolwiek wymyślą jest głupie i bez sensu, ale czego się można spodziewać po prawicy.

 • jan.w2

  0

  A jak nie pamiętam PESEL-u? To, co mam go na dupie sobie wytatuować?

 • a.k.traper

  0

  Myślałem, że w tym naszym pięknym kraju taka rzecz jak ewidencja zarejestrowanych samochodów to nie tylko na filmach ale i w praktyce występuje?
  W dobrym sklepie potrafią po podaniu NIP znaleźć wszystkie dane z KRS, ci po kursach w urzędach pracy raczej nie, tak samo chyba jest w policji albo nie mają takich programów i możliwości?
  Gdy mi komórka sie rozładuje to mandacik, czy poczekają i naładują?
  Ile już kosztował CEPiK i ile będzie kosztował po uruchomieniu, może za granicą byłoby taniej i jeszcze zostało na tablety dla policjantów?

 • zbyniek1948

  0

  Co wy mi tu picujecie o kontroli prędkości, koło mnie wyremontowano odcinek drogi gdzie "bolidy" pędzą na maxa a panów w białych czapeczkach ... brak. Żeby przejść na drugą stronę ulicy trzeba zaryzykować, "bo młodzi gniewni mogą cie rozmaślić.

 • shirokaba

  0

  W Irlandii mam dyski na szybie samochodu: NCT(przeglad), ubezpieczenie i motor tax. Garda jak chce sprawdzić podchodzi tylko do auta i sprawdza. Wprowadza numer rejestracyjny i ma wszystkie informacje. Proste. A co jak ktoś zgubi telefon albo mu ukradną albo padnie bateria? Mandat?

 • sosna_pospolita

  0

  Michał Boni stwierdził, że Polska powinna otworzyć swoje granice na uchodźców.

 • Gość: wtf

  0

  Dlaczego nie mogą zostać wprowadzone dowody biometryczne? Wtedy wszystko na odcisk palca, nikt nikogo nie pyta o nazwisko i adres, nie można włamać się na konto internetowe, wystarczy wyposażyć policję i urzędy w czytniki.

 • Gość: Władek S.

  0

  Moim zdaniem już dawno tak powinno być.

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 1 raz -1

  Przecież to dramat jest! Znów PiS odbiera swobody obywatelskie! Jakim prawem dokument w komórce? Przecież to inwigilacja jakiej nie znają w zachodniej europie! Tusku ratuj!!! :)

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 6 razy -2

  Kolejny przykład faktycznie dobrej zmiany a ile dobrego dla kierowców zrobiła przez 8lat PO!?

 • Gość: mm

  Oceniono 8 razy -4

  A jak będą podstawy do zatrzymania dowodu rejestracyjnego albo prawa jazdy to co? Policjant zatrzyma telefon? idiotyzm!!!!i

 • MrAsus4870

  Oceniono 7 razy -7

  Świetny pomysł, dokumentów można zapomnieć, smartfona nigdy nie zapominam. Do komentujących: nie każdy jest zgorzkniałym 55-latkiem jak wy, my młodzi chcemy zmian, więcej technologii i ułatwień, pogódźcie się z tym i dostosujcie. A

 • MrAsus4870

  Oceniono 7 razy -7

  Świetny pomysł, dokumentów można zapomnieć, smartfona nigdy nie zapominam. Do komentujących: nie każdy jest zgorzkniałym 55-latkiem jak wy, my młodzi chcemy zmian, więcej technologii i ułatwień, pogódźcie się z tym i dostosujcie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX