Apple dba o bezpieczeństwo kierowców. Ważna nowość w iOS 11

Używanie smartfona podczas jazdy to prawdziwa plaga naszych czasów. Apple ma jednak pomysł jak zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jednym prostym rozwiązaniem.

Na wczorajszej konferencji Apple zaprezentowało nowy system dla swoich telefonów. iOS 11 przynosi sporo zmian, ale z perspektywy kierowcy najciekawszą opcją jest nowy, samochodowy tryb "nie przeszkadzać". Dzięki wbudowanym czujnikom i sensorom iPhone ma samodzielnie wyczuwać, czy jedziemy samochodem. Zasugeruje wtedy zablokowanie ekranu oraz powiadomień. Jeżeli się zgodzimy, to powiadomienia nie będą w ogóle wyświetlane, a próbującym się z nami skontaktować ludziom telefon wyśle wiadomość, że aktualnie jedziemy samochodem i za chwilę oddzwonimy. Tryb Do Not Disturb While Driving ma pomóc skupić się na drodze i zapobiec rozpraszaniu kierowcy ciągłymi powiadomieniami z Facebooka, Instagrama, WhatsApp czy Twittera. W dzisiejszych czasach kierowcy wpatrzeni w ekrany smartfonów to prawdziwa plaga.

Użytkownicy smartfonów z Kalifornii znają już takie rozwiązanie. Do tej pory podobnie działający tryb można było włączyć na noc, a iPhone wyciszał większość powiadomień, żeby nikt nie wyrwał nas ze snu. Apple przewidziało aktualizację do iOS 11 dla iPhone'a 5S i wszystkich nowszych urządzeń.

iOS 11iOS 11 iOS 11

Tak nowy tryb opisuje sam producent na oficjalnej stronie:

Nie przeszkadzać. Prowadź samochód, nie konwersacje. iPhone wyczuwa teraz, kiedy jesteś za kółkiem, i pomaga Ci się skupić, wstrzymując połączenia, SMS-y i powiadomienia. A osoby, które próbują się z Tobą skontaktować, mogą zostać automatycznie poinformowane, że akurat prowadzisz.

Oczywiście tryb "nie przeszkadzać" będzie można wyłączyć. Przewidziano tę opcję przede wszystkim z myślą o pasażerach. Wystarczy chwilę przytrzymać powiadomienie i wybrać "nie prowadzę". iPhone będzie wtedy pracował normalnie i będą do nas przychodzić wszystkie powiadomienia.

iOS 11iOS 11 fot. Apple

Samochodowy tryb "nie przeszkadzać" to oczywiście nie jedyna nowość, jaką przynosi nowy system. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do materiału znacznie lepiej znających się na rzeczy kolegów z NEXTA-a: Nowe wersje najważniejszych systemów operacyjnych Apple zaprezentowane na konferencji WWDC 2017. Tam dowiecie się o iOS-ie 11 wszystkiego, co najważniejsze.

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Corsa 1.0 Turbo | Jak sprawuje się Apple CarPlay?

Opel Corsa 1.0 TurboOpel Corsa 1.0 Turbo fot. Filip Trusz

Co myślisz o samochodowym trybie "Nie przeszkadzać"?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.