Nie BMW, nie Rolls, a Renault stworzyło najpiękniejsze auto. Trezor z nagrodą

Podczas prestiżowego Concorso d' Eleganza Villa d'Este uczestnicy głosują na najpiękniejsze auto. W tym roku nie było mocnych na francuski koncept.

Concorso d’ Eleganza Villa d’Este to impreza, na której obejrzeć można tylko wyjątkowe i najbardziej stylowe samochody. Miłośnicy motoryzacji zbierają się we Włoszech już od 1929 roku, a Konkurs Elegancji w Villa d’Este uchodzi za jeden z najbardziej prestiżowych na świecie. W tym roku tytuł najpiękniejszego auta zdobyło koncepcyjne Renault Trezor. Zdjęcia konceptu znajdziecie oczywiście w naszej galerii.

Trezor robi wrażenie także swoimi osiągami. Sercem konceptu jest silnik elektryczny pożyczony z bolidu Formuły E. Dostarcza on 350 KM mocy i 380 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Ważący 1600 kg koncept do pierwszej setki rozpędza się w niecałe 4 sekundy. Dwie baterie i system odzyskiwania energii podczas hamowania również pochodzą z wyścigowego bolidu. Zasięg pozostaje tajemnicą.

Oprócz nowatorskiej stylistyki i napędu elektrycznego w Trezorze Renault eksperymentuje także z autonomiczną jazdą. Koncept jest wyposażony w pełnoprawnego autopilota. Francuzi zapowiadają, że już w przyszłej dekadzie będą gotowi wdrożyć system autonomicznej jazdy do produkcyjnych modeli.

Renault Trezor ConceptRenault Trezor Concept fot. Renault

Sukces Francuzów jest tym większy, że w tegorocznym Konkursie Elegancji uczestniczyło kilku naprawdę mocnych zawodników. Oprócz Renault jednym z faworytów był na pewno koncept BMW, zapowiadający powrót kultowej serii 8.

BMW serii 8 ConceptBMW serii 8 Concept fot. BMW

Sporo zamieszania zrobił też Rolls-Royce. We Włoszech Brytyjczycy sprzedali najdroższe nowe auto w historii - za bazującego na Phantomie Coupe Sweptaila ktoś zapłacił rekordowe 47 mln złotych!

Rolls-Royce SweptailRolls-Royce Sweptail fot. Rolls-Royce

Czy podoba Ci się Renault Trezor?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.