Nowy Volkswagen Touareg przyłapany! Wielki SUV jeszcze...

Aktualna generacja Volkswagena Touarega zdążył się już zestarzeć, dlatego inżynierowie z Wolfsburga pracują nad kolejną odsłoną. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia, które zdradzają duże podobieństwo do modelu Arteon.

Kilka miesięcy temu Volkswagen zaprezentował jedną z najważniejszych premier tego roku – model Arteon. Nowy model zastąpi w gamie modelowej Phaetona i CC, a przy okazji prezentuje w którą stronę będzie podążać design niemieckiej marki. Trzeba przyznać, że Volkswageny przez ostatnie lata nie miały zbyt porywającego wyglądu, ale niemiecka marka cały czas pracuje nad luksusowym wyglądem.

Kilka dni temu pojawiły się w sieci pierwsze zdjęcia zamaskowanego Volkswagena Touarega. Kolejna generacja największego SUV-a jest już w drodze, a wygląd nadwozia ma korespondować mocno ze wspomnianym wyżej modelem Arteon. Szczególnie widać to po przednim pasie – lampach i osłonie chłodnicy. Pozostała część nadwozia jest mocno zamaskowana, a to zapowiedź poważniejszych zmian, które producent postanowił nie ujawniać na tym etapie.

Volkswagen T-Prime Concept GTEVolkswagen T-Prime Concept GTE fot. Volkswagen

Nietrudno zauważyć, że trzecia generacja Touarega ma sporo wspólnego z konceptem T-Prime prezentowanym nie dalej jak rok temu. Wszystko wskazuje na to, że wersja produkcyjna mocno się do niego upodobni. Potężny SUV z Wolfsburga powstaje na płycie podłogowej MLB Evo, którą wykorzystano do budowy nowego Audi Q7. Nowy Volkswagen ma powstawać na tej samej linii produkcyjnej fabryki w Bratysławie.

Premiera nowego Touarega jest zaplanowana podczas salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie. Możemy się spodziewać, że oficjalne zdjęcia modelu „wyciekną” na kilka tygodni przed imprezą.

Więcej o:
Komentarze (27)
Nowy Volkswagen Touareg przyłapany! Wielki SUV jeszcze...
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: yes yes yes

  Oceniono 13 razy 11

  Aaaaach! Cudowny! Wraz z całym Wejherowem pogrążam się w marzeniach,

 • nmarci44

  Oceniono 7 razy 7

  Kiedy gazeta zgłębi zależność wielkości auta od wielkości członka (odwrotnie proporcjonalną)

 • lahcimmichal

  Oceniono 8 razy 6

  czy mi się tylko wydaje czy VW z generacji na generacje robi coraz mniejsze zmiany? tak jakby designerom ucinano ręce za zbyt dużą wyobraźnię

 • Gość: Gość

  Oceniono 7 razy 5

  ....znowu TO zrobił!

  Co, znowu fałszują oprogramowanie silników?

  Styl brukowca w dziale Moto? Super... 👎👎👎

 • anty_jar

  Oceniono 7 razy 5

  Z zewnątrz nie zachwyca - ot to samo co było
  Ujęcia ze środka albo źle zrobione, albo wnętrze to istny koszmar

 • jck12

  Oceniono 10 razy 4

  Szkoda Kodżaq znowu będzie musiała bronić pozycji bestsellera.

 • Gość: Wolfgang

  Oceniono 10 razy 4

  Czy VW / Audi mają niesymetrycznie umieszczony fotel względem kierownicy? Pytam bo większość kierujących tymi samochodami siedzi z głową pośrodku samochodu zamiast trzymać ją na wysokości zagłówka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX