Nasze podsumowanie tygodnia: Radiowozy premium i nowe surowe przepisy

W ostatnich tygodniach producenci rozpieszczali nas głośnymi premierami. W tym było ich jak na lekarstwo, ale sporo działo się na styku motoryzacji i prawa

Policja niedługo kupi 140 nowych nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami. Wydawało się, że przetarg został rozpisany tak, aby wygrała Skoda Superb albo Volkswagen Passat. Reszta konkurentów z klasy średniej odpadła ze względu na warunki przetargu, a że cena stanowi 60% kryterium oceny, to pewniakiem była Skoda. Nikt nie patrzył na znacznie droższe auta z klasy premium. A to błąd! Najkorzystniejszą cenowo ofertę złożył diler BMW , zaskakując wszystkich, bo seria 3 na rynku jest wyraźnie droższa i od Superba, i Passata. Wszystko więc wskazuje na to, że już w listopadzie policjanci ruszą do walki z piratami drogowymi za kierownicą 252-konnych BMW 330i xDrive.

Nowe radiowozy to jeden z dwóch tematów, które wzbudziły Wasze największe zainteresowanie. Drugim były poważne zmiany w przepisach w ruchu drogowym. Z dniem 1 czerwca w życie weszło znacznie surowsze prawo. Zdaniem Ministerstwa Sprawiedliwości do tej pory sądy miały zbyt mało narzędzi, by skutecznie walczyć z piratami drogowymi i skazywały ich zbyt pobłażliwie. - Polskie sądy są zbyt łagodne dla pijanych i odurzonych narkotykami kierowców, którzy powodują tragiczne wypadki - mówił Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości. Co dokładnie się zmieniło? Odsyłamy do naszego obszernego materiału .

Volkswagen ArteonVolkswagen Arteon fot. Volkswagen fot. Volkswagen | VW wraca do klasy wyższej-średniej. Arteon ma wszystko, aby odnieść sukces

Dużych premier zabrakło, ale to nie znaczy, że producenci przespali ten tydzień. Ofensywę modelową kontynuuje i Volkswagen, i Peugeot. Niemcy zaprezentowali obszerną galerię Arteona i podzielili się z nami kolejnymi szczegółami dotyczącymi przepięknej limuzyny. Podobnie zagrali Francuzi - nowego Peugeota 308 już poznaliśmy, ale teraz mogliśmy nareszcie obejrzeć go w pełnej krasie. Z kolei Renault próbuje zrewolucjonizować segment minivanów luksusowym Scenikiem Initiale Paris , a Seat w konkursie szuka nazwy dla swojego dużego SUV-a . No i mamy też potwierdzenie, że nowe BMW M5 będzie przyspieszać do pierwszej setki w 3,5 sekundy lub nawet trochę szybciej.

Testów w tym tygodniu na moto.pl było mało, ale skupiliśmy się na dwóch wyjątkowych autach. Naczelny sprawdził Audi R8 Spyder . Zachwycony opowiadał nam coś o "najlepszym silniku na rynku", więc najwyraźniej inżynierowie Audi stanęli na wysokości zadania. Z kolei Janek był na pierwszych jazdach Volvo XC60 . To ulubiony luksusowy SUV Polaków i nasz wysłannik twierdzi, że nowa generacja ma wszystko, żeby powtórzyć sukces poprzednika.

Volvo XC60 2017Volvo XC60 2017 fot. Jan Zomer fot. Jan Zomer | Volvo XC60 wyrosło kilku groźnych konkurentów. Czy Szwedzi utrzymają pozycję lidera?

Wszystkie najważniejsze wydarzenia zebraliśmy w tabelce poniżej. Życzymy miłego weekendu i widzimy się za tydzień!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.