Pierwsze Volvo S90 z Chin trafiło do Europy

Siedem lat temu szwedzki producent samochodów został przejęty przez chiński koncern Geely. Ten ruch wzbudził sporo kontrowersji, ale nowy właściciel przeprowadził sporo zmian i odświeżył gamę modelową. Tymczasem do Europy dotarł pierwszy egzemplarz Volvo "made in China".

Do belgijskiego centrum dystrybucji Volvo dotarł pierwszy transport samochodów zbudowanych w chińskiej fabryce Daqing. To właśnie tam powstaje topowa limuzyna S90, która jest pierwszym samochodem z segmentu premium produkowanym w Chinach.

Modele szwedzkiej marki trafiają do Europy dzięki transkontynentalnemu połączeniu kolejowemu, które jest częścią tzw. nowego jedwabnego szlaku. Transport kolejowy pozwala zaoszczędzić czas nawet o 2/3 w porównaniu z klasyczną drogą morską. Auta trafiają do specjalnych kontenerów, a każdy z pociągów kursujących pomiędzy Daqing a Zeebrugge przewiezie 225 egzemplarzy. Pociągi będą kursować raz w tygodniu - co w przeliczeniu daje 900 egzemplarzy chińskich Volvo S90.

Nie jest to pierwszy transport samochodów produkowanych w Chinach na inny kontynent. Dwa lata temu do USA trafiły egzemplarze Volvo S60 wyprodukowane w Kraju Środka. Europejscy nabywcy raczej nie odczują spadku jakości w samochodach, ale na pewno docenią krótszy czas oczekiwania na flagowy model szwedzkiej marki.

Czy Twoim zdaniem przeniesienie produkcji do Chin odbije się negatywnie na jakości Volvo?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.