Łada szykuje tanie kombi. Czy Rosjanie podbiją Polskę?

Rosyjski producent mocno pracuje nad nową gamą modelową. Do oferty dołączy kompaktowe kombi, które będzie konkurować bardzo atrakcyjną ceną. Niewykluczone, że za kilka lat znów zobaczymy na polskich drogach dzieła rosyjskiego koncernu.

Jakiś czas temu Łada wprowadziła na rynek model Vesta. To nowoczesny, kompaktowy sedan zbudowany na podzespołach kooperującego z Ładą koncernu Renault. Wszystko wskazuje na to, że dołączy do niego kolejna wersja nadwoziowa. Tym razem Rosjanie stawiają na kombi. Zamaskowany egzemplarz pojawił się kilka dni temu na drogach.

Auto już z daleka rzuca się w oczy z powodu zielonego kamuflażu, który pokrywa całe nadwozie oraz bardzo mocno tylną część nadwozia, gdzie znajduje się przestrzeń bagażowa. Wyglądem nawiązuje trochę do modelu studyjnego Vesta Cross Concept, który zadebiutował dwa lata temu. Widać to szczególnie po przetłoczeniach w kształcie litery "X", umieszczonych na boku nadwozia.

Tak prezentuje się produkcyjna Łada Vesta w wersji sedan:

Łada VestaŁada Vesta fot. Łada

A tak koncepcyjna Vesta Cross:

Łada Vesta Cross ConceptŁada Vesta Cross Concept fot. Łada

Pod maską możemy się spodziewać wyłącznie silników benzynowych. Podstawowa jednostka to czterocylindrowy motor o pojemności 1,6 litra. Motor rozwija 106 KM maksymalnej mocy i jest połączony z pięciobiegową skrzynią przekazującą napęd na przednią oś. Na liście wyposażenia opcjonalnego pojawi się również pięciostopniowy automat.

Renaut sygnalizuje, że planuje wprowadzić Ładę na europejskie rynki. Czy Twoim zdaniem Łada odniosłaby sukces w Polsce?
Więcej o: