Ukraińska policja kupuje 635 hybrydowych Outlanderów

Polska policja najprawdopodobniej zamówi 140 egzemplarzy BMW Serii 3 z mocnymi silnikami, a tymczasem na Ukrainie dostarczono flotę 635 hybrydowych Mitsubishi Outlanderów przeznaczonych dla służb mundurowych.

Kilka lat temu Mitsubishi realizowało podobny kontrakt dla rządu Estonii. Chodziło o 507 egzemplarzy elektrycznego modelu i-MiEV. Tym razem na Ukrainę trafi 635 Outlanderów w wersji PHEV po faceliftingu. Obydwa kontrakty podpisano w ramach międzynarodowego planu redukcji emisji CO2 i gazów cieplarnianych.

Całkiem spora flota "zielonych" SUV-ów została przekazana kilka dni temu w Kijowie przy udziale ministra Ukrainy oraz przedstawiciela koncernu MMC. Może na naszym rynku Outlander w wersji PHEV nie robi furory, ale przez ostatnie cztery lata był najpopularniejszym modelem z napędem hybrydowym typu plug-in (z możliwością doładowania akumulatora z gniazdka) w Europie. Od momentu wprowadzenia tej wersji aż do końca ubiegłego roku sprzedano 80 768 sztuk.

Egzemplarze dostarczone dla ukraińskiej policji wyposażono w dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 121 KM, dysponujący 190 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostkę połączono z dwoma silnikami elektrycznymi, po jednym na każdą oś, oferującymi po 60 KM mocy. W sumie Outlander PHEV dysponuje mocą 203 KM. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 11 sekund, a jego prędkość maksymalna to 170 km/h. Naładowane do pełna baterie pozwolą przejechać 54 kilometry.

Już niebawem na rynku pojawi się kolejna generacja modelu, która w zeszłym roku zadebiutowała w formie konceptu podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu. Auto o nazwie GT-PHEV concept jest już bliskie wersji produkcyjnej, a pod maską tego modelu zadebiutuje 2,5-litrowy silnik wspomagany przez trzy jednostki elektryczne. Producent zapewnia, że hybrydowy SUV przejedzie 120 km na napędzie elektrycznym, a całkowity zasięg przekroczy 1200 km.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.