Polacy poprawiają Brabusa. Oto ogromny Mercedes G500 4x4^2 by Carlex Design

Bez wątpienia Mercedes G500 4x4^2 jest jednym z najbardziej bezkompromisowych samochodów terenowych na świecie. Jeżeli standardowy model to za mało, można zamówić wersję przerobioną przez Brabusa. A gdy to nie starczy, można zamówić przeróbkę przez Carlex Design

Firma Carlex Design od kilku miesięcy robi coraz większą karierę na tuningowej mapie Europy. Jednym z ostatnich projektów jest Brabus G500, który otrzymał solidną przeróbkę kabiny. Już standardowa wersja oferuje wiele, ale znalazł się klient, który potrzebował czegoś naprawdę wyjątkowego.

Założenie było proste - stworzyć sportowe, nowoczesne wnętrze korespondujące wyglądem do nadwozia. Większość przestrzeni w kabinie wyłożono perforowaną Alcantarą połączoną z czarną skórą, na której wytłoczono specjalny motyw. Na desce rozdzielczej pojawiło się kilka akcentów dekoracyjnych wykonanych z włókna węglowego. Kierownicę również obszyto Alcantarą i skórą, z żółtym, kontrastującym elementem umieszczonym u dołu.

Pod maską pracuje seryjny silnik z Brabusa G500. To oznacza, że mamy do czynienia z jednostką V8 biturbo o pojemności czterech litrów. Motor rozwija 500 KM maksymalnej mocy i 710 Nm momentu obrotowego. Całość jest dostarczana na asfalt przez stały napęd na cztery koła. Mocarny SUV przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,9 sekundy. Prędkość maksymalna jest ograniczona do 210 km/h.

Firma Carlex Design nie zdradza, ile kosztowała przeróbka wnętrza, ale samochód wygląda kosmicznie!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.