To miał być wielki hit, ale... BMW wycofa się z i5?

Coraz większe zamieszanie robi się wokół kolejnego modelu BMW z literką "i" w nazwie. Niemiecki producent ma w planach wprowadzenie trzeciego samochodu do gamy, a tymczasem nad projektem zebrały się czarne chmury. Dlaczego?

Planowany debiut nowego BMW i5 nastąpi jeszcze przed końcem dekady, ale niektóre źródła donoszą, że premiera będzie odwołana. Producent nie potwierdza tych rewelacji, ale źródła bliskie marki donoszą o tym,  że BMW zamierza się skupić nad produkcją elektrycznej wersji modelu X3 oraz Serii 4 GT. Kolejnym samochodem na liście priorytetów jest model iNext, który zadebiutuje dopiero na początku przyszłej dekady. O samym modelu nie wiadomo zbyt wiele. Do tego czasu gama modelowa BMW "i" będzie się składać z trzech modeli: i3, i8 oraz nadchodzącego i8 Spyder.

Kolejnym krokiem bawarskiego producenta będą prace nad dedykowaną platformą dla samochodów z napędem elektrycznym i hybrydowym. Inżynierowie pracują od jakiegoś czasu na takim projektem, a konkretne rozwiązania pojawią się nie tylko w samochodach ze znaczkiem BMW, ale we wszystkich markach należących do grupy.

Do tej pory plotki na temat modelu i5 mówiły o samochodzie w typie SUV-a. Taki model miałby spełniać oczekiwania klientów poszukujących samochodu rodzinnego. W nawiązaniu do wcześniejszych przecieków na temat modelu, zasięg na pełnej baterii wynosi ponad 320 km.

Więcej o: