McLaren 720S | Galeria | Lamborghini Huracan na celowniku

McLaren pochwalił się swoim najnowszym dzieckiem już w Genewie, ale dopiero teraz możemy przyjrzeć się 720S z każdej strony. Brytyjczycy opublikowali obszerną galerię zdjęć auta

McLaren 720S podnosi poprzeczkę w kwestii aerodynamiki. Specjalnie zaprojektowane wloty powietrza przy słupkach A prowadzą powietrze przez drzwi aż po sam silnik umieszczony z tyłu. Takie rozwiązanie pozwoliło nie tylko polepszyć wydajność układu chłodzenia silnika o 15 proc., ale przy okazji wygenerowało większy docisk aerodynamiczny nadwozia. Całości dopełnia aktywne skrzydło zamontowane z tyłu, które aktywuje się w jednej z trzech pozycji, w zależności od sytuacji (przyspieszanie, pokonywanie zakrętu, hamowanie).

Nadwozie McLarena 720S zbudowano z włókna węglowego, które zapewnia lekkość i sztywność całej konstrukcji. Do kabiny wchodzi się przez drzwi unoszone do góry. Wewnątrz dominuje minimalizm, ale nie brakuje materiałów wysokiej jakości jak skóra, alcantara oraz karbon. Wielki, cyfrowy wyświetlacz deski rozdzielczej można zamienić za pomocą jednego kliknięcia w wąski pasek wyświetlający obrotomierz i aktualną prędkość - jak w rasowej wyścigówce.

McLaren 720SMcLaren 720S Fot. McLaren

Nad pracą zawieszenia i układu kierowniczego czuwa system Proactive Control II. Kierowca może wybrać jeden z trzech trybów pracy: Comfort, Sport, Track. Inżynierowie McLarena opracowali program Variable Drift Control, który pozwala na łatwiejszą jazdę w kontrolowanym poślizgu.

Pod maską pracuje tam nowa, 4-litrowa jednostka V8 biturbo. Jest to rozwinięcie silnika o pojemności 3,8 l, który występował w poprzednim modelu. Inżynierowie powiększyli pojemność, zainstalowali nowe, lżejsze elementy, a przy okazji zaktualizowali oprogramowanie sterujące. Motor rozwija 720 KM maksymalnej mocy przy 7500 obr./min oraz 770 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który jest dostępny przy 5500 obr./min. Nowy model rozpędza się od zera do setki w 2,9 sekundy. Druga setka pojawia się na prędkościomierzu po 7,8 sekundy. Prędkość maksymalna McLarena 720S to 341 km/h.

McLaren 720S konkuruje z Ferrari 488 GTB i Lamborghini Huracanem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.