Nasze podsumowanie tygodnia

Ostatnio w motoryzacji nie możemy narzekać na nudę. Mimo że do Frankfurtu zostało sporo czasu, to producenci cały czas czymś nas zaskakują. Zresztą nie tylko oni

W tym tygodniu specjalne wyróżnienie należy się BMW. Po kilku niejasnych teaserach Bawarczycy nareszcie ujawnili koncept, który zapowiada pojawienie się w ofercie nowego BMW serii 8 . Tak, kultowy model powraca. I to powraca w wielkim stylu! Jeżeli projekt dotrwa w takiej formie do wersji produkcyjnej, to czeka nas premiera jednego z najciekawszych stylistycznie samochodów ostatnich lat. Interesująco prezentuje się również futurystyczne, minimalistyczne wnętrze.

Co pod maską? Tego nie wiemy, ale w ciemno stawiamy na 4,4-litrową, podwójnie doładowaną V-ósemkę i potężne V12 prosto z M760i xDrive.

BMW serii 8 ConceptBMW serii 8 Concept fot. BMW fot. BMW | BMW serii 8 powraca!

Sporo informacji płynęło do nas także z koncernu FCA. Fiat zaprezentował model Argo . To bardzo ładne, dobrze wyposażone i przystępnie wycenione auto będzie dostępne tylko w Ameryce Południowej. A szkoda, bo następca Punto na pewno cieszyłby się w Polsce dużym wzięciem. W tym tygodniu zobaczyliśmy też nowego Fiata 500L - zmienił się na lepsze, ale wciąż nie wygra konkursu na najpiękniejsze auto segmentu. Z kolei Jeep wycenił Compassa . Jest drogo, ale SUV powinien to nadrobić świetnym napędem 4x4 i właściwościami terenowymi.

Jeep CompassJeep Compass fot. Jeep fot. Jeep | Compass jest sporo droższy i od Tiguana, i od Tucsona

Mamy też dobre wieści dla wszystkich polskich kierowców, nie tylko miłośników BMW i FCA. W Polsce nareszcie ruszyło się na drogach. Via Carpatia ma być gotowa do 2025 r., a do użytku niedługo zostanie oddanych 11 nowych obwodnic miast. Przykładowo, w Warszawie nareszcie rozpoczęły się przygotowania do budowy Mostu Południowego. Jest też smutna wiadomość - na Żerań wjechały buldożery. To koniec legendarnego toru.

W wolnej chwili polecamy też któryś z naszych poradników (awarie instalacji LPG, niedocenione auta za 30 tys. zł albo kiedy warto kupować diesla ), test nowego Renault Captura i historię prosto z Krapkowic. W roli głównej McLaren za 675 tys. zł , nieupoważniony przez właściciela kierowca i... drzewo. Wszystkie ważne wydarzenia z tego tygodnia znajdziecie poniżej:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.