BMW serii 8 Concept, czyli definicja klasy premium

BMW wskrzesza kultową serię 8. Ma to być najbardziej luksusowe i najdroższe auto producenta. Piękne BMW ma "zdefiniować klasę premium na nowo". Co już wiemy?

Na produkcyjne BMW serii 8 musimy jeszcze trochę poczekać, ale BMW zaprezentowało właśnie koncept, który jest już ostatnim krokiem przed powrotem kultowego modelu.

Wiele o nowej serii 8 mówi nam fakt, że koncept został zaprezentowany podczas słynnego Concorso d’Eleganza Villa d’Este. To miejsce, gdzie pokazuje się tylko najpiękniejsze i najbardziej stylowe samochody i nowe BMW właśnie takie jest. Bawarczycy zdecydowali się na odważny projekt, który sugeruje, w którym kierunku podążą projektanci marki.W naszej galerii znajdziecie także zdjęcia z lekka futurystycznego, minimalistycznego wnętrza. Najciekawsze w nim są z pewnością elektroniczne zegary i zupełnie nowy pomysł na system multimedialny iDrive.

BMW serii 8 ConceptBMW serii 8 Concept fot. BMW

Wszystkie szczegóły techniczne na razie pozostają tajemnicą. Niestety, BMW nie zająknęło się ani słowem o jednostkach napędowych. Jednak to nie powinno być zagadką trudną do rozwiązania. Jako topowy model w gamie BMW serii 8 na pewno dostanie tylko najmocniejsze silniki producenta. Pewniakiem wydaje się podwójnie doładowana, 4,4-litrowa V-ósemka. Nie zdziwimy się też jeżeli pod maską najdroższych wersji serii 8 będzie pracowała chwalona zewsząd V-dwunastka, którą niedawno wykorzystano w M760i xDrive.

Wersję produkcyjną powinniśmy zobaczyć już niedługo. Mówi się, że może już na jesieni we Frankfurcie, ale bardziej prawdopodobny scenariusz to któreś z targów, które rozpoczną się na początku 2018 r..

Na razie BMW skupiło się na stylistyce serii 8. Na szczegóły techniczne musimy poczekać. Jak Ci się podoba wygląd nowego flagowca?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.