Skoda Karoq na ostro. Ponad 300 KM pod maską

Kilka dni temu Skoda zaprezentowała samochód, który z pewnością narobi wiele zamieszania na europejskim rynku. Tymczasem szef firmy zdradził, że kompaktowy SUV będzie dostępny w sportowej wersji RS.

Podczas zeszłotygodniowej prezentacji w Sztokholmie Berhard Maier (dyrektor zarządzający Skody) poinformował, że wśród klientów jest spore zainteresowanie SUV-em ze znaczkiem RS. To oznacza, że czeski producent podda taką propozycję pod dyskusję, ale jak dotąd nie zapadły żadne decyzje w tej kwestii.

Skoda KaroqSkoda Karoq fot. Skoda

Aktualna oferta Skody Karoq kończy się na wersji z silnikiem 2.0 TDI o mocy 190 KM i 400 Nm momentu obrotowego. Topowy wariant połączono z siedmiostopniową skrzynią DSG i napędem na cztery koła rozpędza się od 0 do 100 km/h w 7,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 211 km/h.

Skoda Karoq ze znaczkiem RS może być wyposażona w ten sam silnik, co bliźniaczy Seat Ateca Cupra. Pod maską SUV-a z Półwyspu Iberyjskiego pracuje jednostka 2.0 TFSI o mocy 300 KM i 380 Nm momentu obrotowego. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w czasie 6 sekund.

Skoda KaroqSkoda Karoq fot. Skoda

Przy okazji rozmów na temat sportowej wersji modelu Karoq padły sugestie na temat wersji hybrydowej z możliwością ładowania baterii z gniazdka. Taka opcja w pierwszej kolejności trafi jednak pod maskę Superba i Kodiaqa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.