Prototypy | Volvo XC40 | Tak wygląda wnętrze!

Kompaktowy SUV Volvo, XC40, to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Zachodni dziennikarze właśnie przyłapali prototyp z odsłoniętym wnętrzem. Zaskoczeni?

Premiera Volvo XC40 zbliża się wielkimi krokami. Europejską premierę zaplanowano na jesień i Salon Samochodowy we Frankfurcie. Kilkukrotnie na drogach przyłapano już jeżdżące prototypy, a teraz w sieci pojawiły się zdjęcia wnętrza. Praktycznie bez kamuflażu. Tak jak mogliśmy się spodziewać kabina XC40 będzie bardzo podobna do innych, nowych modeli producenta. Zgodnie z przewidywaniami punktem centralnym jest charakterystyczny duży tablet. Jak przystało na klasę premium do wykończenia Szwedzi wykorzystają m.in. skórę, drewno oraz aluminium.

Dla przypomnienia, wnętrze nowego XC60 wygląda tak. To w XC40 będzie bardzo podobne:

Volvo XC60 2017Volvo XC60 2017 fot. Volvo

Wygląd zewnętrzny nowego modelu również nie będzie niespodzianką. Możemy się spodziewać pomniejszonego modelu XC60 z charakterystycznymi elementami jak spora osłona chłodnicy z logo producenta, lampy LED z motywem „młota Thora”. W naszej galerii znajdziecie zdjęcia zamaskowanych prototypów. Umieszczamy tam także zdjęcia konceptu 40.1 oraz XC60, ponieważ produkcyjne XC40 będzie ich mieszanką.

Kompaktowy SUV powstanie w oparciu o płytę podłogową CMA (Compact Modular Architecture). Pod maską pojawią się wyłącznie jednostki składające się maksymalnie z czterech cylindrów, ale stawkę otworzy silnik 3-cylindrowy o pojemności 1,5 litra. To właśnie ta jednostka będzie dostępna w konfiguracji z silnikiem elektrycznym o mocy 50 kW. Akumulator o pojemności 9,7 kWh umożliwi przejechanie nawet 50 kilometrów bez emitowania spalin.

Volvo XC60 to ulubione auto premium Polaków. Czy Twoim zdaniem mniejszy brat może mu odebrać ten tytuł?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.