Lamborghini Urus | Najszybszy SUV na Nurburgringu?

Wszyscy fani Lamborghini nie mogą się doczekać premiery modelu Urus. Sportowy SUV jest od kilku tygodni intensywnie testowany przez kierowców testowych na "zielonym piekiełku". Czyżby szykował się nowy rekordzista na torze?

Na razie nie mamy zbyt wiele informacji na temat nowego SUV-a. Wiadomo tylko tyle, że pod maską zagości silnik V8 biturbo o mocy 650 KM.  Mocarna jednostka jest sprawdzana przez inżynierów na torze Nurburgring, mimo że Lamborghini zarzekało się, że nie zamierza startować w rywalizacji o rekordowy czas w kategorii SUV-ów. Do tej pory najszybszym modelem w tej klasie było Porsche Cayenne Turbo S.

Wygląd nadwozia skrywa się pod mocnym kamuflażem, ale wskazówek powinniśmy szukać w wersji koncepcyjnej i modelu Huracan. Lamborghini Urus zbudowano na tej samej płycie podłogowej co Audi Q7, Bentley Bentayga czy Volkswagen Touareg.

Oprócz podwójnie doładowanego V8 będzie dostępna hybryda typu plug-in, ale producent nie zdradził jeszcze szczegółów na temat tej wersji. Niewykluczone, że Lamborghini pokusi się o wprowadzenie do gamy wariantu elektrycznego.

Premiera Lamborghini Urus jest zaplanowana na grudzień tego roku, a produkcja ruszy zaraz na początku przyszłego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.