Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

W tym tygodniu działo się naprawdę sporo, ale na pierwszy plan zdecydowanie wybiły się dwie marki - Skoda i BMW.

Bez zbędnych wstępów, zaczynamy od najważniejszego wydarzenia tego tygodnia. Czesi pokazali nowego SUV-a. Skoda Yeti zmieniła się tak bardzo, że marka zdecydowała się nawet na zupełnie nową nazwę dla kompaktowego modelu - od teraz o kierowców będzie walczył Karoq. A że będzie walczył z powodzeniem nie mamy żadnych wątpliwości. Już większy Kodiaq okazał się ogromnym sukcesem (w Polsce trzeba na niego czekać w długich kolejkach, po parę miesięcy), a Karoq, jako mniejszy model, będzie znacznie tańszy. Trafi więc do szerszego grona kierowców. Nie zdziwimy się, jeżeli za parę lat stanie się najpopularniejszym SUV-em nad Wisłą.

Mierzący prawie 4,4 metra długości Karoq technicznie bazuje na Seacie Ateca, a stylistycznie pełnymi garściami czerpie z Kodiaqa. Pod maskę trafiły sprawdzone jednostki TSI oraz TDI. Nie zabraknie też napędu 4x4 i skrzyni DSG. Wyposażenie SUV-a nie odbiega od nowej Octavii i Kodiaqa, a ponadto Karoq wprowadza kilka nowości, przykładowo wirtualne zegary. Tyle w telegraficznym skróci - więcej informacji znajdziecie tutaj: Skoda Karoq, czyli SUV, który podbije Polskę .

Skoda KaroqSkoda Karoq fot. Skoda fot. Skoda

We wstępie wspomnieliśmy o BMW. Bawarczycy narobili sporo zamieszania, bo nareszcie oficjalnie przyznali, że lada chwila na drogi powróci kultowa seria 8 . Auto zobaczymy już pod koniec maja podczas słynnej imprezy Concorso d'Eleganza Villa d'Este. BMW serii 8 - jako najdroższy i najbardziej luksusowy model producenta - ma na nowo zdefiniować klasę premium.

Poznaliśmy też dokładne dane techniczne nowego BMW M5 . 600 KM z 4,4-litrowej V-ósemki M Twin Power i złamanie granicy 3,5 s. do setki brzmi znakomicie. Jeszcze ciekawiej robi się w kwestii napędu. Bo nowe M5 zostanie wyposażony w napęd 4x4 xDrive. Miłośników tylnonapędówek możemy jednak uspokoić! Będzie dostępny specjalny tryb jazdy, w którym cała moc zostanie przerzucona na tył. Coś jak "Drift Mode" w Focusie RS i nowym Mercedesie-AMG E63.

BMW serii 8 ConceptBMW serii 8 Concept fot. BMW fot. BMW

Dużym zainteresowaniem z Waszej strony cieszyła się też informacja o opłatach na niemieckich autostradach i poważnej rewolucji w mandatach . Wszystkie najważniejsze wydarzenia tygodnia znajdziecie poniżej:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.