BMW 530e z bezprzewodowym ładowaniem

Technologia prosto z filmów science-fiction wchodzi do rzeczywistości. Bezprzewodowe ładowanie będzie dostępne opcjonalnie dla wszystkich modeli BMW 530e iPerformance plug-in hybrid

System bezprzewodowego ładowanie dysponuje mocą do 3,2 kW. To pozwoli naładować akumulator do pełna w czasie 3 godzin. Futurystyczna technologia pozwala przekazywać energię bez używania kabli. Co ciekawe, nie jest dużo słabsza od konwencjonalnego rozwiązania, które oferuje 3,7 kW. Prototypowy system ładowania składa się z maty, którą można zainstalować w garażu lub na parkingu przed domem. Wystarczy, że kierowca zaparkuje pojazd tak, żeby przód znajdował się nad urządzeniem. W manewrowaniu pomogą kamery oferujące widok 360 stopni.

Bawarski producent opracował rozwiązanie BMW Digital Charging Service, które optymalizuje proces ładowania baterii uwzględniając taryfę i wykorzystanie energii słonecznej. Dzięki temu można dostosować plan ładowania do taryfy odbiorcy energii elektrycznej, dzięki czemu można skutecznie zredukować koszty.

BMW 530e iPerformance jest dostępne w polskich salonach za kwotę 239 300 zł. Pod maską tej wersji pracuje 2-litrowy silnik spalinowy o mocy 184 KM połączony z jednostką elektryczną. Łączna moc tego zestawu to 252 KM, a maksymalny moment obrotowy to 290 Nm. Hybrydowa „piątka” przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 235 km/h. Spalanie według standardów NEDC wynosi 1,9 l/100 km.

Komentarze (7)
BMW 530e z bezprzewodowym ładowaniem
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: ARTIK

    Oceniono 3 razy 3

    No widać i ta marka się niesamowicie rozwija. Sam stawiam na BMW z uwagi na innowacyjność i nowoczesność. Oby tak dalej z innowacjami u nich to wyglądało.

  • Gość: elektryk

    Oceniono 2 razy 0

    "Co ciekawe, nie jest dużo słabsza od konwencjonalnego rozwiązania, które oferuje 3,7 kW" a te 3,7 kW to standard w Koziej Wolce chyba.Redakcja musi sie chyba podciagnac w wiedzy na temat pradu zeby nadazac za motoryzacja. Bmw nie ma jasnej stategii odnosnie elektrycznosci i ich samochody poza i3 to smiech na sali. Jak sie do tego beda tak ociezale zabierali to za kilka lat zostanie tylko masa upadlosciowa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX