BMW 530e z bezprzewodowym ładowaniem

Technologia prosto z filmów science-fiction wchodzi do rzeczywistości. Bezprzewodowe ładowanie będzie dostępne opcjonalnie dla wszystkich modeli BMW 530e iPerformance plug-in hybrid

System bezprzewodowego ładowanie dysponuje mocą do 3,2 kW. To pozwoli naładować akumulator do pełna w czasie 3 godzin. Futurystyczna technologia pozwala przekazywać energię bez używania kabli. Co ciekawe, nie jest dużo słabsza od konwencjonalnego rozwiązania, które oferuje 3,7 kW. Prototypowy system ładowania składa się z maty, którą można zainstalować w garażu lub na parkingu przed domem. Wystarczy, że kierowca zaparkuje pojazd tak, żeby przód znajdował się nad urządzeniem. W manewrowaniu pomogą kamery oferujące widok 360 stopni.

Bawarski producent opracował rozwiązanie BMW Digital Charging Service, które optymalizuje proces ładowania baterii uwzględniając taryfę i wykorzystanie energii słonecznej. Dzięki temu można dostosować plan ładowania do taryfy odbiorcy energii elektrycznej, dzięki czemu można skutecznie zredukować koszty.

BMW 530e iPerformance jest dostępne w polskich salonach za kwotę 239 300 zł. Pod maską tej wersji pracuje 2-litrowy silnik spalinowy o mocy 184 KM połączony z jednostką elektryczną. Łączna moc tego zestawu to 252 KM, a maksymalny moment obrotowy to 290 Nm. Hybrydowa „piątka” przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 235 km/h. Spalanie według standardów NEDC wynosi 1,9 l/100 km.

Copyright © Agora SA