Prototypy | BMW i8 Spyder | Sportowa hybryda zdejmuje dach

Koncepcyjne BMW i8 Concept Spyder miało premierę ponad pięć lat temu, a już cztery lata temu na drogach pojawiła się wersja coupe. W końcu nadszedł czas żeby producent wprowadził na rynek wersję ze składanym dachem

Kilka tygodni temu na niemieckich drogach pojawiły się dwa zamaskowane egzemplarze BMW i8 - jeden z dachem, drugi bez. Zamaskowane prototypy zdradzają plany bawarskiego producenta co do wersji Spyder.  Prototypy mają dach wykonany z brezentu, ale w wersji produkcyjnej może go zastąpić element wykonany z włókna węglowego lub innego kompozytu.

Zmiany w obrębie dachu spowodowały, że wygląd nadwozia ulegnie delikatnej zmianie. W tylnej części pojawiły się dwa wybrzuszenia nawiązujące do konceptu i8 Vision Future Interaction, ale na razie ich kształt skutecznie maskuje folia naklejona na nadwozie.

Oprócz zmian w wyglądzie nowa wersja i8 Spyder zaoferuje podwyższoną moc. Według pierwszych doniesień, większe akumulatory poprawią zasięg, a pod maską zagości zestaw hybrydowy typu plug-in o łącznej mocy 372 KM.

BMW nie poinformowało jeszcze na temat daty premiery nowego i8 Spyder. Wszystko wskazuje na to, że będzie to końcówka tego roku lub początek przyszłego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.