Mamy zdjęcia nowego Volkswagena! Nowe Polo gra w Golfa

Już jesienią podczas salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie ujrzymy jedną z najważniejszych premier koncernu Volkswagen. Zadebiutuje tam szósta odsłona modelu Polo, które odziedziczy sporo rozwiązań od większego brata - Golfa

O nowym Polo wiadomo tylko tyle, że powstał w oparciu o płytę podłogową MQB, którą wykorzystano do budowy większości małych samochodów koncernu Volkswagen. Jest lżejsza od wcześniej stosowanych rozwiązań, a do tego oferuje więcej miejsca w kabinie – szczególnie w tylnej części. Nowe Polo będzie czterometrowym subkompaktem z możliwością przekazywania napędu na cztery koła. Na bazie tego samochodu powstanie jeszcze jeden wariant – T-Roc, czyli mały SUV.

W zależności od wersji silnikowej nowe Polo ma być lżejsze nawet o 70 kg od poprzednika. Minimalna masa nowej wersji to 1050 kg. Pod maską zagoszczą niewielkie i oszczędne silniki benzynowe i wysokoprężne. Podstawowy wariant to 3-cylindrowy silnik 1.0 o mocy 70 KM. Niewykluczone, że producent zdecyduje się na połączenie z silnikiem elektrycznym. W ofercie nie zabraknie jednostki wysokoprężnej. Motor TDI o pojemności 1,6 litra z katalizatorem SCR rozwinie do 90 KM maksymalnej mocy.

Nowy model ma zaskakiwać bogatym wyposażeniem. Za dopłatą będzie można zamówić adaptacyjne zawieszenie, system infotainment, cyfrowe zegary oraz obsługę przy pomocy gestów. Szósta odsłona Volkswagena Polo zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie. Można się spodziewać ceny w okolicach 12 600 euro za podstawową wersję.

Czy podoba Ci się nowe Polo?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.