Porsche 918 Spyder | Nadal można kupić nowy egzemplarz

Porsche zakończyło w czerwcu 2015 roku produkcję modelu 918 Spyder. Cały nakład niemieckiego superauta szybko znalazł nabywców, a tymczasem na rynku wtórnym pojawiła się zupełnie nowa sztuka

Znalezienie nieużywanego Porsche 918 Spyder dwa lata po zakończeniu produkcji graniczy z cudem, ale okazuje się, że takie auta jeszcze istnieją. Jeden z amerykańskich dealerów wystawił na sprzedaż biały egzemplarz wyposażony w pakiet Weissach. To właśnie tak wyposażony egzemplarz pokonał rekord toru Nurburgring, osiągając czas 6 minut 57 sekund w 2013 roku. Dopiero jakiś czas później niemiecka maszyna została zdetronizowana przez Lamborghini Huracan Performante, które osiągnęło czas 6 minut 52 sekund.

Wszystkie egzemplarze Porsche 918 Spyder wyposażono silnik V6 4.6 wspomagany przez parę silników elektrycznych. Dzięki temu parametry takiego zestawu to 874 KM i 1280 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Wersja z pakietem Weissach jest lżejsza o 40 kg, a sprint od zera do setki zajmuje 2,6 sekundy. Samochód jest w stanie fabrycznym, ale sprzedawca nie ujawnił jego ceny. Przypuszczamy, że może kosztować nawet 2 miliony dolarów. Kiedy samochód był dostępny w normalnej sprzedaży, kosztował w takim wydaniu jakieś 929 tys. dolarów.

Porsche zapowiedziało już jakiś czas temu następcę modelu 918 Spyder, ale na premierę poczekamy co najmniej do końca dekady.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.