NIO EP9 | Nowy rekordzista na Nurburgring

Włosi nie nacieszyli się długo rekordem na torze Nurburgring. Lamborghini Huracan Performante zostało pokonane przez nowy hipersamochód pochodzący z Chin. Poznajcie NIO EP9.

Ekstremalne wydanie Lamborghini Huracan Performante pokazało wyższość nad Porsche 918 Spyder, uzyskując czas 6 minut i 52 sekund, ale ta dominacja nie trwała długo. Włoska maszyna została pokonana przez model NIO EP9.

Pojazd zadebiutował w zeszłym roku i już wtedy uzyskał miano najszybszego samochodu elektrycznego na niemieckim torze. Jednak wyniki samochodu nie zagrażały wtedy samochodom przygotowanym specjalnie na tor. Inżynierowie z Chin nie próżnowali przez ostatni rok i dokonali kilku poprawek. Dzięki nim hipersamochód uzyskał czas 6 minut 49 sekund.

NIO EP9NIO EP9 Fot. NIO

Futurystyczne nadwozie skrywa cztery silniki elektryczne o łącznej mocy 1360 KM, które rozpędzają auto do prędkości 313 km/h, a zasięg na pełnym akumulatorze wynosi 427 km. Co więcej, auto potrzebuje zaledwie 45 minut ładowania.

Firma wyprodukowała na razie tylko 6 egzemplarzy, ale na rynku pojawi się niebawem jeszcze 10 samochód. Cena każdego z nich to 1,5 mln dolarów.

Więcej o:
Komentarze (16)
NIO EP9 | Nowy rekordzista na Nurburgring
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gosc

  Oceniono 6 razy 6

  czyli koniec aut spalinowych już blisko

 • jesiotr99

  Oceniono 4 razy 4

  gdzie podziali fachowcy co jeszcze niedawno pisali że chinol nie umie zrobić samochodu ?

 • fctheduck

  Oceniono 4 razy 4

  Spoko, niedługo zadebiutuje nasz ekologiczny hipersamochód elektryczny napędzany silnikiem parowym. W ogóle nie spala benzyny bo jest napędzany ekologicznym węglem. Ale niestety również nie jeździ, trzeba go wozić lawetą.

 • Gość: ASD

  Oceniono 2 razy 2

  Nio i pokazał że można

 • kowgli

  Oceniono 3 razy 1

  Skoro samochód istnieje, to czemu 3/4 powyższych grafik to rendery? Narysować to każdy sobie może cokolwiek...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX