NIO EP9 | Nowy rekordzista na Nurburgring

Włosi nie nacieszyli się długo rekordem na torze Nurburgring. Lamborghini Huracan Performante zostało pokonane przez nowy hipersamochód pochodzący z Chin. Poznajcie NIO EP9.

Ekstremalne wydanie Lamborghini Huracan Performante pokazało wyższość nad Porsche 918 Spyder, uzyskując czas 6 minut i 52 sekund, ale ta dominacja nie trwała długo. Włoska maszyna została pokonana przez model NIO EP9.

Pojazd zadebiutował w zeszłym roku i już wtedy uzyskał miano najszybszego samochodu elektrycznego na niemieckim torze. Jednak wyniki samochodu nie zagrażały wtedy samochodom przygotowanym specjalnie na tor. Inżynierowie z Chin nie próżnowali przez ostatni rok i dokonali kilku poprawek. Dzięki nim hipersamochód uzyskał czas 6 minut 49 sekund.

NIO EP9NIO EP9 Fot. NIO

Futurystyczne nadwozie skrywa cztery silniki elektryczne o łącznej mocy 1360 KM, które rozpędzają auto do prędkości 313 km/h, a zasięg na pełnym akumulatorze wynosi 427 km. Co więcej, auto potrzebuje zaledwie 45 minut ładowania.

Firma wyprodukowała na razie tylko 6 egzemplarzy, ale na rynku pojawi się niebawem jeszcze 10 samochód. Cena każdego z nich to 1,5 mln dolarów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.