Porsche | Już milion egzemplarzy 911 na drogach

Porsche 911 wkroczyło do ekskluzywnego grona samochodów, które pojawiły się na drogach w liczbie miliona egzemplarzy. To tym bardziej wyjątkowe, że jest to jeden z niewielu sportowych samochodów w tym zestawieniu.

Po 54 latach od uruchomienia produkcji, z taśm montażowych fabryki w Zuffenhausen zjechało milionowe 911. Egzemplarz w kolorze Irish Green z klasycznymi w stylu Fuchs, złotymi oznaczeniami i wnętrzem obszytym tapicerką we wzorze „Pepitka” nie jest popularną konfiguracją dla nowoczesnego 911.

Auto raczej nie trafi do prywatnego klienta. Można się spodziewać, że pojazd zrobi rundę dookoła świata w ramach specjalnego tournée, a następnie zakończy karierę w muzeum Porsche.

Model 911 wstąpił do „milionowego” klubu w świecie motoryzacji, ale nie jet to najpopularniejszy samochód sportowy na świecie. Chevrolet wyprodukował ponad 1,5 mln egzemplarzy Corvette, podobnie jak Nissan modeli z literką Z. W przypadku Porsche największe wrażenie robi fakt, że ponad 70 proc. wyprodukowanych w całej historii 911, wciąż jeździ po drogach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.