Skoda Rapid po faceliftingu | Ceny w Polsce | Więcej niż za budżetowe sedany

Cennik odświeżonej Skody otwiera wersja z nowym silnikiem pod maską. Ile kosztuje Rapid z trzycylindrowym 1.0 TSI pod maską?

Odświeżonego Rapida Skoda pokazała na Salonie Samochodowym w Genewie. Najważniejszą nowością, jaką przynosi Rapidowi facelifting, jest zupełnie nowy silnik. Oferta powiększy się o trzycylindrową jednostkę TSI o pojemności 1 litra. Dostępna będzie w dwóch wariantach mocy: 95 KM oraz 110 KM.

Co przyniósł facelifting Skody Rapid

Z zewnątrz zmieniło się niewiele. To jeden z tych bardzo wyważonych i stonowanych faceliftingów. Delikatne zmiany w wyglądzie grilla i zderzaków dostrzeżemy z przodu. Zmieniły się też światła. Linia boczna i tył to już typowo liftingowa kosmetyka. Warto tu wspomnieć o przyciemnionych kloszach tylnych lamp o charakterystycznym dla marki kształcie litery C (opcjonalnie wykonane w technologii LED).

W kabinie porządki i parę drobnych nowości - nowe wstawki ozdobne w drzwiach. Przeprojektowane zostały także otwory wentylacyjne na desce rozdzielczej, wskaźniki i panel klimatyzacji manualnej. Z rozwiązań "Simply Clever" można wymienić: dwa porty USB dla pasażerów tylnej kanapy, skrobaczkę do szyb ukrytą w klapce wlewu paliwa, dwustronną matę bagażnika, schowek na kamizelkę odblaskową pod fotelem kierowcy, parasolkę schowaną w pojemniku pod fotelem pasażera, złącze USB oraz uchwyt na urządzenia multimedialne w konsoli centralnej, uchwyt przy szybie na kwity parkingowe, uchwyty na kubki, siatki na oparciach foteli oraz system siatek w przestrzeni bagażowej.

Nie mogło też zabraknąć nowoczesnych systemów bezpieczeństwa. Skoda chwali się m.in.: elektroniczną stabilizacją toru jazdy ESC (której funkcjonalność można poszerzyć programem stabilizacji jazdy przyczepy), czujnikiem ciśnienia w oponach oraz hamulcem antykolizyjnym Multicollsion Brake, który w przypadku zderzenia ogranicza ryzyko kolejnych kolizji, automatycznie spowalniając samochód po pierwszym kontakcie. W Rapidzie dostępne są też system wykrywający zmęczenie kierowcy i FRONT ASSIST, który obejmuje funkcję awaryjnego hamowania w ruchu miejskim.

Ceny Skody Rapid na tle rywali

Na liście wyposażenia standardowego odświeżonego Rapida znajdują się m.in.: klimatyzacja, radio Blues, elektrycznie sterowane szyby z przodu oraz komplet poduszek powietrznych. Ceny – uwzględniając aktualne warunki promocyjne – zaczynają się od 50 100 zł za hatchbacka oraz od 51 100 zł w przypadku wersji liftback. Nie biorąc pod uwagę promocji, cennik Spacebacka wygląda następująco:

- wersje benzynowe: od 57 600 zł (1.0, 95 KM, Active) do 78 100 zł (1.4, 125 KM, DSG, Style),
wersje wysokoprężne: od 64 850 zł (1.4, 90 KM, Active) do 79 450 zł (1.6, 115 KM, Style).

Biorąc pod uwagę grupę docelową i segmentację, bezpośrednimi konkurentami Rapida są sedany Citroen C-Elysee i Fiat Tipo. Ile trzeba zapłacić za te auta w porównywalnych wersjach?

- Citroen C-Elysee: 41 090 zł (1.2, 82 KM) i 45 990 zł (1.6, 115 KM),
- Fiat Tipo: 53 000 zł (1.4, 95 KM).

Czy podoba Ci się nowa Skoda Rapid?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.