BMW serii 6 | Cichy koniec wersji coupe

Bawarski producent po cichu wycofuje BMW Serii 6 Coupe z oferty. Auto nie jest już dostępne w Stanach Zjednoczonych, a niebawem zniknie z pozostałych rynków. Wszystkiemu jest winna słaba sprzedaż.

Kilka tygodni temu BMW poinformowało, że najlepiej sprzedającym się wariantem serii 4 jest Gran Coupe. Według informacji dostarczanych przez producentów i firmę JATO, podobnie wygląda sytuacja w przypadku serii 6. W zeszłym roku wersja Gran Coupe stanowiła ponad 50 proc. całkowitej sprzedaży. Na drugim miejscu znalazło się Cabrio, a dopiero na końcu Coupe. Jak widać, zainteresowanie dwudrzwiowymi wersjami cały czas maleje.

Taki przebieg spraw nie zaskoczył bawarskiego producenta, który zadecydował o zaprzestaniu produkcji wersji Coupe. Co ciekawe, decyzję podjęto już w lutym, a BMW do teraz nie wystosowało żadnego oficjalnego komunikatu. Zagraniczne źródła potwierdziły doniesienia słowami rzecznika prasowego marki. W międzyczasie auto zniknęło z amerykańskiego konfiguratora, ale jest jeszcze dostępne na niemieckiej stronie.

W tej chwili nie wiadomo, jak potoczą się dalsze losy modelu. BMW Serii 6 Coupe nie ma jeszcze następcy. Niewykluczone, że w miejscu tego modelu pojawi się zupełnie nowa Seria 8.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.