BMW serii 6 | Cichy koniec wersji coupe

Bawarski producent po cichu wycofuje BMW Serii 6 Coupe z oferty. Auto nie jest już dostępne w Stanach Zjednoczonych, a niebawem zniknie z pozostałych rynków. Wszystkiemu jest winna słaba sprzedaż.

Kilka tygodni temu BMW poinformowało, że najlepiej sprzedającym się wariantem serii 4 jest Gran Coupe. Według informacji dostarczanych przez producentów i firmę JATO, podobnie wygląda sytuacja w przypadku serii 6. W zeszłym roku wersja Gran Coupe stanowiła ponad 50 proc. całkowitej sprzedaży. Na drugim miejscu znalazło się Cabrio, a dopiero na końcu Coupe. Jak widać, zainteresowanie dwudrzwiowymi wersjami cały czas maleje.

Taki przebieg spraw nie zaskoczył bawarskiego producenta, który zadecydował o zaprzestaniu produkcji wersji Coupe. Co ciekawe, decyzję podjęto już w lutym, a BMW do teraz nie wystosowało żadnego oficjalnego komunikatu. Zagraniczne źródła potwierdziły doniesienia słowami rzecznika prasowego marki. W międzyczasie auto zniknęło z amerykańskiego konfiguratora, ale jest jeszcze dostępne na niemieckiej stronie.

W tej chwili nie wiadomo, jak potoczą się dalsze losy modelu. BMW Serii 6 Coupe nie ma jeszcze następcy. Niewykluczone, że w miejscu tego modelu pojawi się zupełnie nowa Seria 8.

Czy twoim zdaniem usunięcie z oferty BMW serii 6 Coupe to dobra decyzja?
Więcej o:
Komentarze (17)
BMW serii 6 | Cichy koniec wersji coupe
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: money

  Oceniono 4 razy 4

  Jaki sens ma robienie sondażu na temat wycofania jakiekos modelu,kiedy sami napisaliście ,ze wyniki coraz słabsze.To firma ma dane,wie najlepiej i decyduje.

 • Gość: Jaro

  Oceniono 1 raz 1

  Czekamy na następcę. Oby udało im się zaprojektować coś bardziej oryginalnego. Ostatnią serią 5 jestem mocno rozczarowany. Ale bezpośrednia konkurencja nie jest lepsza. Audi często odgrzewa stare kotlety, choć ich faceliftingi są całkiem udane. Mercedes natomiast osiągnął wielki sukces projektując klasę C i teraz pozostałe modele z innych klas to nic innego jak C klasa w wersji przedłużonej, czy też poszerzonej, bądź pogrubionej albo napompowanej, podniesionej itd itd. Wybór i konfiguracja dowolna. Staje się to nudne a niekiedy wręcz irytujące.

 • Gość: Kris

  0

  zamiast wycofywać to zmniejszyć astronomiczną cenę to i sprzedaż się zwiększy .Za owiele mniejszą cenę można kupić A7 lub cls które niczym nie odbiegaja od jakośći oraz prestiżu niestey fajne auto ale zbyt drogie co do konkurencji

 • iwanme

  Oceniono 2 razy 0

  No i nic dziwnego. Bo drogie, a jak już ktoś chciał 6stkę to brał Gran Coupe bo fajniejsze.

 • fanbeat

  0

  Jeśli Niemcy, to rozumiem, że obwieścił to rzecznik Kanclerz AM.
  Trochę więcej precyzji redachtorze, bo to się staję infantylne.

 • Gość: Gość

  0

  Pseudoredaktorek jest tak bezdennie głupi od urodzenia czy to lata intensywnych ćwiczeń ? Produkcja zostaje zakończona , bo niebawem zostanie zaprezentowana nowa generacja i to wszystko .

 • Gość: Jaro

  0

  Są już popularne w sieci zdjęcia zakamuflowanej wersji coupe nowego modelu serii 6. Widać jednak, że rewolucji nie będzię. Sylwetka bardzo zbliżona.

 • Gość: Jaro

  0

  Obecna seria 6 to już bardzo przestarzałe auta i w dodatku drogie. Nic dziwnego, że przestały się sprzedawać. Dziwią mnie wyniki pozostałych wersji serii 6. Ta seria powinna zostać zastąpiona nowymi modelami conajmniej dwa lata temu

 • Gość: vito

  Oceniono 2 razy 0

  Bardzo ladne auto,moim zdaniem powinno być troche skrocone od tylu i byłoby o wiele lepsze.Ale to producent ma dane i on decyduje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX