Skoda Karoq | Czesi pokazali pierwsze zdjęcia nowego SUV-a

Krótko przed światową premierą Skoda pochwaliła się pierwszymi zdjęciami następcy Yeti - Karoqa. Nowy SUV wyraźnie nawiązuje do większego Kodiaqa

- Emocjonalny i dynamiczny design Skody Karoq, z licznymi elementami o krystalicznej stylistyce jest spójny z nowym językiem projektowym marki. Przednia część charakteryzuje się uderzającym, trójwymiarowym wyglądem. Atrapa chłodnicy, pokryta chromowanym wykończeniem ma pionowe podwójne listwy i tworzy trapezowy przekrój, który jest typowy dla SUV-ów Skody - czytamy w oficjalnym komunikacie czeskiej marki.

To jednak nie koniec barwnych przymiotników i porównań, którymi Czesi opisują następcę Yeti. Według Skody projekt reflektorów inspirowany jest bogatą tradycją czeskiej sztuki obróbki szkła kryształowego... Przejdźmy jednak do twardych faktów.

Przednie światła Skody Karoq wykonane są w całości w technologii LED, która została wykorzystana również przy lampach tylnych, które tworzą typowy dla Skody kształt litery "C". Dużym atutem samochodu jest jego bagażnik, który ma pojemność 521 l. Po złożeniu tylnego rzędu siedzeń do dyspozycji będzie 1630 l. W połączeniu z opcjonalnymi tylnymi siedzeniami VarioFlex, przestrzeń bagażnika jest zmienna i może pomieścić od 479 do 588 l. System VarioFlex składa się z trzech oddzielnych siedzeń tylnych, które można regulować w zależności od indywidualnych potrzeb.

Wnętrze Skody Karoq posiada nowo zaprojektowaną deskę rozdzielczą, podzieloną na wysoką górną i wąską dolną część. Co prawda Czesi nie pokazali jeszcze zdjęć prezentujących całe wnętrze, ale rewolucji nie można się spodziewać. Karoq mocno nawiązuje pod tym względem do Kodiaqa.

W ramach strategii marki, Skoda będzie zdecydowanie rozszerzać swoją gamę modelową przez kolejne lata. Nacisk zostanie w szczególności położony na rozbudowanie oferty w segmencie SUV. Premiera Karoqa odbędzie się 18 maja w Sztokholmie. Będziemy na miejscu, by móc jak najszybciej pokazać Wam tego nowego SUV-a w pełnej krasie.

Czy twoim zdaniem nowy SUV Skody odniesie w Polsce sukces?