Volkswagen | Nowe Polo, T-Roc, Touareg i Jetta

Podczas corocznego spotkania koncernu Volkswagen w Wolfsburgu ujawniono plany koncernu na najbliższe lata. Niemiecka marka szykuje kilka premier w kluczowych dla siebie segmentach.

"Mapa drogowa" koncernu Volkswagen na najbliższe miesiące rozpoczyna się od premiery nowej generacji Polo, którą zaplanowano na czerwiec. Podobnie jak pokazany niedawno Seat Ibiza, nowe Polo powstało na płycie podłogowej MQB A0. Chwilę po debiucie miejskiego auta przyjdzie czas na model T-Roc, który pojawi się publicznie we wrześniu. W tym samym miesiącu do Chin trafi limuzyna Phideon.

Nowością w gamie Volkswagena będzie model Virtus - pod taką nazwą zadebiutuje Polo w wersji sedan. Auto nie trafi do Europy - będzie przeznaczone na rynek południowoamerykański. Produkcja wystartuje w listopadzie, a zaraz po tym wydarzeniu pojawi się zupełnie nowy Touareg. Końcówka roku należy do nowej Jetty.

To jednak nie koniec nowości napływających z Wolfsburga. Niemiecki koncern zamierza mocno poszerzyć ofertę samochodów z segmentu SUV. Pod koniec dekady w portfolio marek należących do Volkswagena znajdzie się w sumie 19 różnych SUV-ów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.