Volvo XC40 | Już prawie gotowy

W sieci pojawiły się pierwsze wizualizacje zupełnie nowego Volvo XC40. Szwedzki crossover zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku, a jego konkurentami będą takie modele jak BMW X1 czy Mercedes GLA.

Volvo zamierza mocno postawić na rozwój gamy crossoverów. Pierwszym samochodem, który otworzy ofertę jest XC40, które zadebiutuje jesienią tego roku. Producent nie ujawnił jeszcze oficjalnych zdjęć modelu, ale w sieci pojawiły się już profesjonalne wizualizacje przygotowane przez grafików z serwisu OmniAuto.

Obrazki powstały na bazie koncepcyjnego modelu 40.1 zaprezentowanego kilka miesięcy temu, ale widać na nich mocną inspirację drugą generacją XC60, która właśnie wjeżdża do salonów. Volvo nie ukrywa, że znakiem rozpoznawczym wszystkich nadchodzących modeli będą charakterystyczne przednie lampy z motywem „młota Thora” oraz wielka osłona chłodnicy z logo marki.Model produkcyjny prezentowany na grafikach wygląda bardzo realistycznie. Auto wyposażono w normalne lusterka zamiast kamer, maska posiada mocniejsze przetłoczenia, a tylny słupek nie jest pod innym kątem, co powinno poprawić widoczność.

Czy tak będzie wyglądało nowe Volvo?

Wizualizacja XC40 OmniAuto.itWizualizacja XC40 OmniAuto.it fot.OmniAuto.it

Nowe Volvo XC40 powstanie na nowej, modularnej płycie podłogowej CMA, którą producent wykorzysta do budowy modeli S40 i V40. Innowacyjna konstrukcja wykorzystuje niektóre komponenty z większych modeli z Serii 90, które zbudowano na bazie płyty SPA.

Pod maską crossovera ze Szwecji znajdziemy nowoczesne, czterocylindrowe jednostki, ale nie zabraknie tam również zupełnie nowej konstrukcji trzycylindrowej o pojemności 1,5 litra. Ten silnik będzie dostępny również w zestawie z napędem elektrycznym – w ramach wersji T5 Twin Engine. Producent zapowiada, że zasięg na akumulatorach wyniesie ok. 50 km.

Volvo Concept 40.1Volvo Concept 40.1 fot. Volvo

Więcej informacji na temat samego auta poznamy dopiero jesienią podczas salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie. Pierwsze egzemplarze powinny trafić do klientów jeszcze przed końcem tego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.