Seat Arona | Ibiza w wersji crossover

O tym modelu wiemy już od kilku miesięcy, ale dopiero teraz wyciekły pierwsze zdjęcia prezentujące nowego subkompaktowego crossovera z Półwyspu Iberyjskiego. Seat Arona będzie pierwszym samochodem hiszpańskiego producenta w tym segmencie

Nazwa „Arona” kojarzyła się do tej pory z miastem leżącym na Teneryfie, ale już niebawem będzie powiązana z nowym modelem Seata. Nie dalej jak w zeszłym miesiącu hiszpański producent zaprezentował pierwszy teaser tego samochodu, ale teraz wszystkie sekrety zostały wyjawione za sprawą przecieku.

Niespodzianka nie była duża, ponieważ wszyscy spodziewali się podniesionej Ibizy z kilkoma dodatkami stylistycznymi. Na zdjęciach możemy zobaczyć standardową odmianę modelu, a także wersję FR, która różni się bardziej agresywnym wyglądem. W samochodzie zmieniono wygląd osłony chłodnicy, przedni zderzak oraz dwie końcówki wydechu. Zdjęcia wnętrza nie zostały jeszcze ujawnione, ale możemy się spodziewać, że „wypłyną” w ciągu kilku następnych tygodni.

Seat Arona będzie standardowo dostępny z napędem na przednią oś. Pod maskę trafią dobrze znane silniki z grupy Volkswagena, włączając jednostkę 1.5 TSI Evo (150 KM). W zależności od wybranej wersji, model będzie dostępny z sześciobiegową skrzynią ręczną lub siedmiostopniowym DSG.

Publiczny debiut subkompaktowego crossovera zaplanowano podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Przy okazji premiery Seata Arona na równoległym stoisku Volkswagena pojawi się nowy crossover bazujący na modelu Polo.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.