Lotus Evolve | Czas na SUV-a!

O SUV-ie Lotusa słyszymy już od dobrych kilku lat, ale dopiero teraz kultowa, sportowa marka powoli ujawnia pierwsze szczegóły nowego projektu. Czy tak będzie wyglądał Lotus Evolve?

Lotus zapowiadał swojego crossovera już kilkukrotnie, ale ostatnio Brytyjczycy zaczęli sugerować, że są coraz bliżej zaprezentowania pierwszego konceptu. Przy okazji ujawniono, że będzie to mały SUV nastawiony przede wszystkim na sportowe doznania i frajdę z jazdy. Przepisem na to będzie oczywiście nie potężny silnik, a jak najniższa masa. Lotus słynie w końcu z produkcji lekkich i zwinnych sportowych aut.Rozmiarami i sylwetką crossover ma przypominać Audi Q2, ale prawdopodobnie będzie jeszcze mniejszy. Lotus ma być też dostępny tylko w wersji trzydrzwiowej, co ma podkreślić inspiracje pięknymi, sportowymi coupe. Coraz częściej pojawiają się też informacje, że crossover zostanie ochrzczony mianem "Evolve", co miałoby sugerować, że Lotus będzie kolejnym krokiem w rozwoju crossoverów.

Pozostaje nam więc czekać na pierwsze oficjalne zdjęcia nowego SUV-a. W sieci pojawiają się jednak coraz ciekawsze wizualizacje. W naszej galerii znajdziecie projekt, za który odpowiada Angelo Polo Gallardo.

Wizja Lotusa EvolveWizja Lotusa Evolve fot.

Brytyjski producent dał już podobno zielone światło produkcji Evolve'a. Nie ujawniono jednak ani konkretnej, ani nawet przybliżonej daty premiery modelu. Lotus na razie zapowiada, że skupia się na dopracowaniu projektu. Ma to być najlepszy sportowy crossover na rynku, a to wymaga czasu.

Evolve istnieje na razie tylko na deskach kreślarskich. Możemy się więc spodziewać, że na drogach pojawi się za jakieś 4-5 lat. Przynajmniej tyle sugerują przedstawiciele marki w nieoficjalnych rozmowach.

Czy Twoim zdaniem crossover Lotusa powinien przypominać projekt z wizualizacji?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.