BMW M2 po faceliftingu | Minimalne zmiany

Pierwsze zdjęcia odświeżonego BMW M2 wyciekły do sieci. Zmiany zafundowane ulubionej "emce" Clarksona są trudne do zauważenia

Odświeżona wersja na pierwszy rzut oka nie różni się zbyt wiele od dotychczasowej generacji. BMW zmieniło kształt i grafikę przednich i tylnych lamp, które wyposażono w technologię LED. Zmiany są bardzo delikatne. I dobrze, bo samochód mimo upływu czasu wciąż prezentuje się świeżo. Nie wiemy jeszcze, co zmieni się w środku. Przecieki mówią o kosmetycznych zmianach i systemie iDrive najnowszej generacji.

Pod maską zagra trzylitrowy, turbodoładowany silnik składający się z sześciu cylindrów ułożonych rzędowo. Maksymalna moc jednostki to 365 KM, a szczytowy moment obrotowy to 465 Nm. Auto potrzebuje 4,2 sekundy, żeby rozpędzić się od 0 do 100 km/h. Prędkość maksymalna bawarskiego coupe to 250 km/h.

BMW M2BMW M2 Fot. BMW

Oprócz normalnej wersji BMW M2 w sieci pojawiły się zdjęcia wersji CS, która ma być odchudzona i zapewniać lepsze osiągi. W tej odmianie niektóre elementy nadwozia będą wykonane z włókna węglowego. Analogiczny model jest dostępny w przypadku modelu M4.

Niemiecki producent nie ujawnił jeszcze daty premiery odświeżonego BMW M2. Jednak możemy spodziewać się, że nastąpi to na przełomie kilku następnych miesięcy.

Który model BMW od M-Power jest twoim numerem jeden?