Prototypy | Opel Corsa | Kolejna wersja malucha w drodze

Opel pracuje nad kolejną generacją Corsy. Model oznaczony w typoszeregu literką F pojawi sie dopiero w przyszłym roku, ale już teraz wiadomo, że będzie jednym z owoców mariażu niemieckiej marki z francuskim koncernem PSA

Piąta generacja Opla Corsy zadebiutowała zaledwie trzy lata temu, ale tak naprawdę wersja E była delikatną ewolucją modelu D. Dlatego producent pracuje nad zupełnie nowym modelem, który wniesie zupełnie nowa jakość do konkurencyjnego segmentu.

Nowa Corsa powstanie na nowej platformie opracowanej przez koncern PSA i będzie dostępna wyłącznie w wersji pięciodrzwiowej również na innych rynkach . Tym samym będzie to kolejny model po Grandland X i Crossland X, który powstał w ramach mariażu. Niebawem dołączy do nich kolejny samochód, tym razem o nadwoziu kombi.

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia zamaskowanego modelu, które zdradzają, że samochód będzie wyposażony w matrycowe światła LED. Pod maskę trafią dobrze znane trzy- i czterocylindrowe jednostki o pojemności od 1,0 do 1,2 litra. W gamie silników nie zabraknie konstrukcji wysokoprężnej o pojemności 1,3 litra. W późniejszym czasie dołączy do nich wariant OPC.

Na pokładzie nowej Corsy znajdziemy najnowsze rozwiązania w zakresie systemów infotainment i bezpieczeństwa przeszczepione z samochodów francuskiego koncernu.

ZOBACZ TAKŻE:

Francuzi przejmują Opla! Kosztował mniej niż Allegro

PSA myśli o przejęciu OplaPSA myśli o przejęciu Opla fot. moto.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.