Szef Ferrari: "Nie będzie V12 z turbo"

Wyobraźcie sobie przez chwilę, że stajnia z Maranello wypuszcza na rynek model wyposażony w turbodoładowany silnik V12. Z pewnością byłby to najmocniejszy i najszybszy hipersamochód z logo wierzgającego konia na mace. Co na to Sergio Marchionne?

Szef Ferrari bardzo szybko rozwiał wątpliwości powołując się na słowa człowieka odpowiedzialnego w włoskiej stajni za rozwój jednostek napędowych, który określił takie pomysły mianem "szalonych" - stąd odpowiedź brzmi "nie". Przynajmniej na chwilę obecną.

Silniki V12 dostępne w Ferrari są wolnossące, ale coraz częściej w zestawie będzie się pojawiać silnik elektryczny. Wszystko po to, żeby wydobyć jeszcze więcej mocy, polepszyć osiągi na torze, a do tego obniżyć spalanie zgodnie z obowiązującymi normami. Aktualnie silniki V12 od włoskiego producenta są dalekie od spełniania normy EU6B, która wejdzie w życie już za cztery lata. Z kolei standard EU6C będzie technologicznym wyzwaniem dla inżynierów pracujących w Maranello, którzy podobno mają już przygotowane rozwiązanie.

Jakiś czas temu Lamborghini zapowiedziało, że silniki V12 oferowane w topowych modelach nie będą turbodoładowane. Na pewno stanie się tak w przypadku następcy modelu Aventador, którego premierę zapowiedziano dopiero za pięć lat.

ZOBACZ TAKŻE:

Daily Mail: Ferrari kręci liczniki. Włosi zaprzeczają

Ferrari LaFerrariFerrari LaFerrari fot. Ferrari

Więcej o:
Komentarze (2)
Szef Ferrari: "Nie będzie V12 z turbo"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Europejczyk

    Oceniono 1 raz 1

    Czekamy aż ekoterroryści wymyślający normy sprawią że będzie dostępny Ferrari Ekomaranello z silnikiem 1,0 turbo spełniający normy Euro 9

  • Gość: Jan Kopera

    0

    a może by tak ekologów uznać za terrorystów ? Po prostu guma i wąskie drzwi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX