Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

Motoryzacja nie zrobiła sobie majówkowej przerwy. Choć premier zabrakło, to zapowiedzi już nie

Podczas gdy Skoda świętowała wyprodukowanie milionowego egzemplarza Superba, Volkswagen pokazywał światu swoją nową flagową limuzynę w wersji hybrydowej. Phideon GTE został przygotowany z myślą o rynku chińskim, ale i z europejskiego punktu widzenia to bardzo ciekawe auto - w końcu Volkswagen pokazał Phideonem, na co go stać.

W mijającym tygodniu nie zabrakło zapowiedzi tego, co niebawem będzie można zobaczyć w salonach samochodowych. BMW zapowiedziało nowe M5, Opel rozbudzał ciekawość wokół nowej Corsy, Mazda poplotkowała o swoim nowym SUV-ie, a Volvo przypomniało o najnowszym XC60.

W tym czasie Janek przygotował dla Was listy tanich aut miejskich z dieslami pod maską i przyjrzał się rodzinnym samochodom z Japonii, które można kupić za 20 tys. zł. Do naszego redakcyjnego garażu trafiło nowe Audi A5 Sportback z dwulitrowym dieslem pod maską. Sprawdziliśmy, ile tak naprawdę pali.

Ten tydzień był też czasem ogłaszania Waszych wyborów. Głosowaliście na Waszym zdaniem najlepsze Audi z dopiskiem RS oraz na Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl. Rywalizacja w plebiscycie była zacięta. Mocno nas zaskoczyliście. Waszym zdaniem najlepszą premierą ubiegłego roku był budżetowy kompakt. Który? Koniecznie to sprawdźcie i podzielcie się opinią, czy zwycięzca był Waszym faworytem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.