Mercedes | Luksusowe wersje "Gelendy"

Mercedes Klasy G to samochód-ikona. Producent ze Stuttgartu wprowadził do cennika dwie specjalne wersje, które wyróżniają się wyglądem zewnętrznym i wyposażeniem

Dwie specjalne wersje Klasy G to "designo manufaktur" oraz "Exclusive Edition". Pierwsza wersja wyróżnia się pakietem stylizacyjnym pochodzącym od designo, a mogą go zamawiać nabywcy wersji G350d i G500. Nadwozie w tym wydaniu można pomalować jednym z trzech specjalnych lakierów: magma red, obsidian black lub mystic white. Pięcioramienne felgi od AMG są pomalowane na czarno. We wnętrzu znajdziemy skórę Nappa w podobnym kolorze przeszywaną czerwoną nicią. W ramach pakietu znajduje się sportowa kierownica AMG Performance z elementami pomalowanymi czarnym lakierem fortepianowym i czerwonymi pasami bezpieczeństwa. Na liście wyposażenia tej wersji znajdują się elementy z pakietów Chrome, Sport oraz Exclusive.

Drugi pakiet trafił do "Gelendy" przygotowanej przez AMG. Wersja Exclusive Edition jest wyposażona w elementy chroniące podwozie wykonane ze stali nierdzewnej, aluminiowe orurowania po bokach oraz pokrywę koła zapasowego w kolorze nadwozia. Auto stoi na 21-calowych felgach w ciemnym, matowym kolorze - dla wersji G63, dla modelu G65 przygotowano polerowane obręcze. W kabinie AMG Exclusive zastosowano dwutonową, skórzaną tapicerkę z linii przygotowanej przez designo. W standardzie są montowane komfortowe fotele, a pozostałe elementy wyposażenia to topowa specyfikacja.

Mercedes klasy G designo manufaktur i Exclusive EditionMercedes klasy G designo manufaktur i Exclusive Edition Fot. Mercedes

Niezależnie od specjalnej wersji, wszystkie modele Mercedesa Klasy G są wyposażone w system Mercedes me, który potrafi automatycznie wezwać pomoc w razie wypadku, a poza tym oferuje kilka dodatkowych funkcjonalności jak możliwość zdalnego zamykania i otwierania samochodu oraz programowania ogrzewania postojowego.

Sprzedaż obydwu specjalnych wersji ruszyła kilka dni temu, ale pierwsze egzemplarze trafią do klientów dopiero we wrześniu. Cennik wersji G350d designo manufaktur startuje od 109 878 euro, a za G65 AMG Exclusive Edition trzeba zapłacić 287 658 euro.

Która z trzech legendarnych terenówek jest twoim numerem jeden?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.