Prototypy | Nowy VW Polo | Mamy pierwszy film!

Volkswagen już na jesieni zaprezentuje zupełnie nowe Polo. Podobnie jak w przypadku T-Roca i Skody Karoq koncern rozpoczął promocję od oficjalnego filmu z zamaskowanym prototypem

Większość producentów rozpoczyna promocję nowego modelu od tzw. teaserów. Najczęściej są to zdjęcia reflektorów, linii bocznej albo kawałka grilla. Koncern VAG ma jednak inną strategię. Niemcy postanowili już od razu pokazywać swoje auta. Jednak, żeby nie było tak dobrze, to ukrywają je pod mocnym, maskującym makijażem. Niedawno w ten sposób zaprezentowano małego SUV-a T-Roc oraz następcę Skody Yeti, model Karoq. Oba wspomniane auta zadebiutują oficjalnie podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Na jesieni zobaczymy także zupełnie nowe Polo.

Pierwsze oficjalne wideo nowego Polo możecie zobaczyć tutaj:

Polo powstanie na płycie podłogowej MQB, którą wykorzystano do budowy nowego Seata Ibiza. Pasażerowie odczują więc więcej komfortu we wnętrzu za sprawą powiększonej przestrzeni na nogi, a zmniejszona masa całej konstrukcji wpłynie pozytywnie na właściwości jezdne. Niemiecki producent zamierza ograniczyć paletę silników z 14 do 12. Trzon oferty stanowią silniki trzy- i czterocylindrowe, ale w ofercie pojawi się również napęd hybrydowy oraz wersja GTI z 2-litrowym silnikiem o mocy około 200 KM.

Jakiś czas temu w Johannesburgu zostało przyłapane nowe Polo praktycznie bez kamuflażu:

Nowy Volkswagen Polo bez kamuflażuNowy Volkswagen Polo bez kamuflażu Zdjęcie szpiegowskie z RPA

Premierę nowego Volkswagena Polo zaplanowano na targi we Frankfurcie. W niedalekiej przyszłości oprócz standardowego Polo w ofercie pojawi się jeszcze crossover zbudowany na tej samej platformie. Producent nie zdradza na jego temat więcej szczegółów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.