Dieselgate | Volkswagen sprzeda Ducati?

Koncern z Wolfsburga nadal "sprząta" po aferze Dieselgate. Najnowsze doniesienia mówią, że w grę wchodzi sprzedaż jednej z marek należących do portfolio niemieckiej firmy, ale nie będzie to żadna z samochodowych marek

Audi, Skoda czy Seat radzą sobie na rynku doskonale, dlatego sprzedaż tych podmiotów nie wchodzi w grę. Od kilku miesięcy nie ustają spekulacje na temat Ducati, które trafiło pod skrzydła koncernu Volkswagen w 2012 roku za 935 mln dolarów. Koncern z Wolfsburga będzie musiał zapłacić w najbliższym czasie kilka miliardów dolarów odszkodowań, dlatego szuka rozwiązań, które w krótkim czasie zasilą fundusze koncernu.

Zagraniczne źródła informują, że Volkswagen nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w kwestii sprzedaży Ducati, ale od jakiegoś czasu poszukuje potencjalnych zainteresowanych. Jeszcze w zeszłym roku szef grupy Volkswagen, Hans Dieter Potsch kategorycznie zaprzeczył plotkom jakoby firma zamierzała się pozbyć Ducati, Scanii i Mana. Jak widać, sytuacja cały czas się zmienia. W zeszłym roku motocyklowa marka wygenerowała sprzedaż w wysokości 588 milionów dolarów.

W międzyczasie koncern Volkswagen cały czas naprawia szkody związane z aferą Dieselgate w Stanach Zjednoczonych. Do połowy kwietnia niemiecki producent usunął usterki i porozumiał się z właścicielami 244 200 egzemplarzy Volkswagenów z silnikiem 2.0 TDI. To ponad połowa z puli 475 tys. egzemplarzy dotkniętych usterką.

Więcej o:
Komentarze (2)
Dieselgate | Volkswagen sprzeda Ducati?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Freedomski

  0

  Z czym ? z....z usterką? Oszustwo nazywacie usterką? To może brak odszkodowań w Eurokołchozie nazwijcie roztargnieniem, co?

 • Marek Kołłątaj

  Oceniono 12 razy -2

  a co Europa gorsza , USA dostaje odszkodowania a My nie ??
  Parasol ochronny Uni Niemieckiej ,
  ( Nie kupujcie samochodów od oszustów )

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX