Mazda CX-8 | Nadchodzi wielki SUV

Jakiś czas temu Mazda CX-9 zniknęła z cenników, a to oznacza, że japoński producent nie oferuje nawet na rodzimym rynku SUV-a wyposażonego w trzy rzędu siedzeń. Sytuacji zmieni się przed końcem roku, gdy zadebiutuje zupełnie nowy model

Już za kilka miesięcy poznamy Mazdę CX-8, a tymczasem w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia ukazujące kawałek wnętrza nowego modelu. Możemy tam zobaczyć trzy rzędy foteli z miejscem przeznaczonym dla sześciu pasażerów, ale producent zapowiedział, że na rynku pojawi się także siedmioosobowa odmiana skierowana do liczebniejszych rodzin.

Rozstaw osi nowego modelu wynosi 2930 mm, a więc jest identyczny jak w modelu CX-9, ale nowy SUV będzie o kilkanaście centymetrów krótszy i szerszy. Auto ma być pozycjonowane poniżej wycofanego CX-9, ale przy okazji większe od CX-5, które właśnie wchodzi na rynek w nowym wcieleniu.

Pierwszy teaser Mazdy CX-8Pierwszy teaser Mazdy CX-8 fot. Mazda

Pod maską japońskiego SUV-a nie zabraknie nowego turbodiesla o pojemności 2,2 litra. Jednostka Skyactiv-D ma być połączona z sześciobiegowym automatem. Moc jednostki nie została ujawniona, ale można się spodziewać 150 lub 173 KM. Przynajmniej tyle mocy oferuje w mniejszym CX-5, które będzie dostępne w wersji wysokoprężnej również na amerykańskim rynku. Po raz pierwszy japoński producent będzie oferował takie rozwiązanie dla klientów za Wielką Wodą.

Mazda CX-8 zadebiutuje na początek wyłącznie na rynku japońskim. Dopiero w późniejszym okresie producent podejmie decyzję, czy samochód dołączy do oferty na innych kontynentach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.