Volvo XC60 | Ruszyła produkcja

Szwedzka fabryka Torslanda uruchomiła montaż drugiej generacji bestsellera Volvo. Pierwszy egzemplarz modelu XC60 zjechał z linii produkcyjnej 25 kwietnia

Pierwsze wyprodukowane Volvo XC60 w wyposażeniu Inscription pomalowano w kolorze Crystal White, a pod maską pracuje silnik T5 w specyfikacji AWD. Auto trafi niebawem do klienta, a w międzyczasie produkcja jest realizowana pełną parą.

Pierwsza generacja Volvo XC60 była najlepiej sprzedającym się SUV-em średniej wielkości w segmencie premium. Poza tym był to najchętniej wybierany model Volvo, a jego sprzedaż stanowiła 30 procent całkowitego wolumenu szwedzkiego producenta.

Druga generacja XC60 to czwarty model zbudowany w oparciu o platformę SPA. Do tej pory powstały na niej wszystkie modele serii 90, a docelowo zostanie wykorzystana również na potrzeby serii 60.

Nowy model jest na razie dostępny z silnikiem wysokoprężnym D4 (190 KM) lub D5 PowerPulse (235 KM). Alternatywą są jednostki benzynowe T5 (254 KM) lub T6 (320 KM). Już niebawem do oferty dołączy wersja T8 Twin Engine z silnikiem spalinowym połączonym z jednostką elektryczną. Łączna moc tego zestawu to 407 KM, a samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,3 sekundy.

Podstawowa wersja (D4 AWD Momentum) kosztuje w polskich salonach od 184 500 zł. Najtańszy benzyniak w ofercie (T5 AWD Momentum) jest dostępny od 199 tys. zł.

Czy Twoim zdaniem nowe XC60 powtórzy sukces poprzednika?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.