Tuning | Tesla Model S | Agresywny pakiet dla elektryka

Na razie firmy tuningowe średnio interesują się samochodami Tesli, mimo że oferują osiągi porównywalne z supersamochodami. Jako jedna z pierwszych wychyla się firma Prior Design, która przygotowała zestaw dla Modelu S

W przypadku samochodów z napędem elektrycznych raczej nie wchodzi w grę tuningowanie wydechu lub poprawianie osiągów silnika. Dlatego jedynym polem do popisu są przeróbki nadwozia i wnętrza. Firma Prior Design zadebiutowała ze swoim najnowszym projektem podczas imprezy Top Marques, która odbyła się w Monako.

Tesla Model S P100D otrzymała zupełnie nowy przedni zderzak z dokładkami, który nadaje subtelnego, agresywnego wyglądu. Również z tyłu zainstalowano nowy zderzak z dodatkowym wcięciem i dyfuzorem. Na klapie bagażnika pojawił się nowy spojler, który zapewnia lepszy docisk tylnej osi przy dużych prędkościach. Jednak wątpimy, żeby te zmiany poprawiły czas sprintu do setki, czym ostatnio zasłynął najmocniejszy model z rodziny amerykańskiego producenta.

Tesla Model S Prior DesignTesla Model S Prior Design fot. Prior Design

Z boku pojawiły się nakładki na progi wykonane z wytrzymałego i lekkiego materiału Duraflex lub włókna węglowego. Zawieszenie wyposażono w elektroniczny moduł H&R, który pozwala obniżyć prześwit. Całość stoi na 21-calowych felgach PD5 odzianych w opony o rozmiarach 245/30 (przód) oraz 295/25 (tył).

Fotele w kabinie obszyto skórą Nappa ze wstawkami z Alcantary. Pojawiły się też elementy z włókna węglowego, które przypominają kierowcy, że ma do czynienia ze specjalną wersją Tesli. Firma Prior Design nie ujawniła, ile kosztuje taki pakiet tuningowy. Rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu klientom, którzy będą chcieli się wyróżnić na ulicy.

Więcej o: