BMW serii 5 | Sportowo i ekologicznie

Bawarski producent zaprezentował dwie nowe wersje popularnej "piątki". Pierwsza jest tańszą alternatywą dla M5, a druga oferuje niewielkie spalanie zachowując przyzwoitą dynamikę

Nowe wersje lada moment pojawią się w salonach, a tymczasem dyskusja skupia się wokół osiągów sportowej wersji M550i. Pod maską pracuje silnik V8 4.4 biturbo oferujący 456 KM maksymalnej mocy oraz 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego dostarczanego na obydwie osie.

Co ciekawe, auto jest słabsze od dotychczasowej odsłony M5 F10, która oferuje 552 KM i 680 Nm, ale za to szybciej przyspiesza. Producent podaje, że sprint od 0 do 100 km/h zajmuje 4 sekundy, a dotychczasowe M5 potrzebowało na to 4,3 sekundy. Sportowa wersja eleganckiego sedana zużywa do tego bardzo przyzwoite ilości paliwa - średnio 8,9 l/100 km.

BMW 530e iPerformanceBMW 530e iPerformance fot. BMW

Druga nowość to ekologiczna wersja 530e iPerformance. Pod maską skrywa się 2-litrowa jednostka czterocylindrowa połączona z silnikiem elektrycznym wykorzystanym wcześniej w modelu 330e. taki zestaw dostarcza 248 KM maksymalnej mocy i 420 Nm momentu obrotowego. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 6,1 sekundy. Prędkość maksymalna hybrydowego BMW to 209 km/h.

Nie znamy jeszcze ceny obydwu nowych wersji, ale producent powinien je ujawnić w ciągu kilku następnych tygodni.

Które sportowe BMW serii 5 podoba Ci się najbardziej?
Więcej o:
Komentarze (3)
BMW serii 5 | Sportowo i ekologicznie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • poparzony

  Oceniono 3 razy 3

  ??? 530e iPerformance jest w ofercie BMW z ceną od 256 tysięcy złotych.
  Jaka to dziś nowość? Wystarczy wejść na stronę producenta lub dealera BMW.

 • Gość: …

  Oceniono 4 razy 2

  Coś wątpię żeby pobili Mercedesa i to nawet nie w kwestii osiągów…

 • Gość: AlienT

  0

  Interesujące połączenie. Wszystko w takim właśnie kierunku zmierza i na pewno będzie się zmieniało dynamicznie w kolejnych latach. Ja stawiam na razie na hybrydy. To doskonałe samochody dla wymagających. wynajmuję takie właśnie auta w Panek, BMW rownież są.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX